از ابتدای امسال، سه مقاله که به کوشش اعضای باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نوشته شده در مجلات معتبر ISI  و علمی - پژوهشی به چاپ رسیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مهدی یزدانی ، دانشجوی دکترا ، عضو هیات علمی و رییس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، با اشاره به عملکرد این باشگاه از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حمایت های دکتر موسی خانی رییس این دانشگاه و با هماهنگی با ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و دکتر دلاور ریاست باشگاه ، از ابتدای سال 90 تاکنون فعالیت های گسترده ای را در زمینه ی فعالیت های علمی – پژوهشی ، راه اندازی دفتر حمایت از نخبه گان و به عضویت در آوردن نخبه گان ، حمایت و پشتیبانی از پذیرش و چاپ  مقالات اعضای باشگاه در مجلات معتبر علمی با درجه علمی ISI  و علمی – پژوهشی  و کنفرانس های بین المللی  و پرداخت تسهیلات بن کتاب به اعضای فعال این باشگاه  در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام داده است.
 رییس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود : در خصوص عضویت اعضا در این باشگاه از ابتدای سال جاری تقاضای بیش از 70 دانشجو بررسی شده و تاکنون نیز این باشگاه 30 عضو عادی داشته و توانسته ایم 3 عضو فعال خود را به عضویت استعداد های درخشان باشگاه درآوریم.
 وی افزود: برگزاری  بازدید های علمی از مراکز صنعتی هم چون بازدید از شرکت ایران فریمکو ، برگزاری کارگاه های آموزشی مانند ، کارگاه روش تحقیق یک ، کارگاه آموزشی نوآوری نظام یافته (TRIZ) با حضور استادان برجسته و مطرح کشور از مهم ترین فعالیت های علمی –  پژوهشی باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است.
 یزدانی یادآورشد: این باشگاه از چاپ مقالات اعضای این باشگاه در مجلات معتبر علمی با درجه علمی ISI و علمی – پژوهشی  و پذیرش و ارائه مقالات اعضا در کنفرانس های بین المللی داخلی و خارجی حمایت و پشتیبانی بسیار خوبی کرده است که از آن جمله می توان به مقاله سید امین سجادی علمداری از اعضای این باشگاه با عنوان " Learnable Data-Oriented Controller for ABS in Brake By Wire Vehicles "   در مجله "Ieice Electronics express" با درجه علمی ISI و چاپ مقاله امیر پناه از دیگر اعضای این باشگاه با عنوان "Self healing by clustered in wireless sensor networks "  در مجله World Applied Science journal  با درجه علمی ISI  نام برد.


 وی افزود : حمایت و پشتیبانی از مقالات علمی و پژوهشی همچون مقاله وحید حاجی پور و سید حبیب الله رحمتی با عنوان "Developing a method for increasing Accuracy and precision in measurement system analysis: fuzzy approach" در مجله بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی  قزوین ، مقالات لعیا محمدی در سومین کنفرانس ملی آموزش  و دومین همایش بین المللی موضوعات نوین در علوم کامپیوتر و اطلاعات ، مقاله فریبا کرمی سرخه چقایی در سومین کنفرانس ملی برق و الکترونیک ایران ، مقاله امیر پناه در شانزدهمین کنفرانس بین المللی پردازش و تحلیل تصاویر در کشور ایتالیا ، مقاله وحید حاجی پور در کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و مکانیک در کشور هلند از دیگر فعالیت های باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است.
 رییس باشگاه پژوهشگران این دانشگاه در پایان به حضور گسترده و فعال در اولین جشنواره علمی ، پژوهشی و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت : در این جشنواره باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ارائه 2 عنوان کتاب و2 عنوان مقاله پایان نامه حضوری فعال داشت که در پایان این جشنواره کتاب" اصول کارآفرینی و مهارت های کسب و کار " نوشته محمد امین نایبی از اعضای این باشگاه رتبه سوم را به دست آورد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۶/۰۸

در اولین همایش رویکردهای نوین در مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات ، مقاله دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پذیرش و ارائه شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ،در این همایش که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودسر و املش برگزار شد؛ مقاله ای با عنوان "سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و نقش استراتژیک آن در مدیریت شهری " توسط علی رضا جهانی لیلی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی و زهرا حسن دوست دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به صورت پوستر پذیرفته و ارائه شد .

بیش از 500 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 250 مقاله پذیرفته و مقاله نامبرده یکی از مقالات ارائه شده در این همایش بود.

در این مقاله به بررسی برخی از مزایای استفاده از این سیستم در حوزه های مدیریت شهری همچون محیط زیست ، حمل و نقل و ترافیک ، کسب و کارهای شهری ، مدیریت بحران و مدیریت وقوع جرم پرداخته شده است .
:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۵/۱۰
اهداف :
پس از يادگيري اين مطالب، فراگيرنده قادر خواهد بود به پرسش‌هاي زير پاسخ دهد:

مهندسي فاكتور‌هاي انساني يا ارگونومي چيست ؟
اهداف ارگونومي و دامنه عملكرد آنرا شرح دهد
سيستم انسان  ـ ماشين داراي چه عواملي است ؟
آنتروپومتري را شرح داده اهداف آن را بنويسد
ويژگي‌هاي ارگونوميك ايستگاه هاي كاري نشسته و ايستاده چه مواردي هستند ؟
روش صحيح حمل دستي بار (به صورت اتفاقي و غير تكراري) چه روشي است ؟


بيان مسئله

كمتر فعاليتي را بتوان يافت كه عاري از هر گونه عامل تهديدكننده اي باشد. از اينرو حفظ صيانت نيروي انساني به عنوان رسالتي مهم مطرح مي‌گردد و در اين بين بخش عمده از مواردي كه سلامت جسمي و روحي كاربران را به خطر مي اندازد مربوط به شرايط ارگونومي محيط‌هاي كار مي‌باشد. ارگونومي بطور علمي در طول دوران جنگ‌هاي جهاني مطرح گرديد. ارگونومي از نظر لغوي بــه معناي قوانيــن كار مي‌باشــد در حقيقت ارگو  (ergo) به معني كار و Nomos به معني قوانين و اصول مي‌باشد. ارگونومي از تطابق هر چه بيشتر شرايط محيط كار با اپراتور سخن مي‌گويد به تعبيري مي‌توان ارگونومي را به ترتيب زير تعريف نمود.

"علم اصلاح و بهينه سازي محيط، مشاغل و تجهيزات به گونه اي كه متناسب با محدوديت‌ها و قابليت‌هاي انسان باشند". (مولف) با توجه به تعريف ياد شده مشخص مي‌گردد كه دامنه عملكرد اين علم مي‌تواند بسيار وسيع باشد:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۴/۳۱

سلام

یکی از دوستان درخواست جزوه ارگونومی دکتر امیدواری رو کرده بودند که بنده هم جزوه رو بر روی وبگاه قرار دادم.

اما چند نکته ای رو باید عنوان کنم.این جزوه طبق گفته استاد امیدواری کامل نیست و در طی ترم مطالب زیادی در کلاس مطرح و جزوه نیز کامل می شود.دوم این که ممکن هست که دکتر امیدواری به همین زودی جزوه رو عوض کنند و یک جزوه جدید به زبان انگلیسی رو جایگزین این جزوه کنند.


این جزوه برای اولین بار در وبگاه تخصصی مهندسی صنایع برای استفاده دوستان قرار داده می شود.


برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.:: موضوعات مرتبط: مهندسی فاکتورهای انسانی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۴/۳۰

به دلیل ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز ، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور، موفق به کسب رتبه برتر شد .


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در ارزیابی های سال 88 که از سوی ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت ؛ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به دلیل ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در بین دانشگاه های آزاد اسلامی انتخاب و معرفی شد .

به همین منظور در مراسمی که با حضورحجت الاسلام طیبی ، مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی ، حجت الاسلام رستمی ، مدیر کل نظارت و ارزشیابی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ، روسا  و معاونت های فرهنگی منطقه 12 برگزار شد ؛ از حجت الاسلام صفی خانی ، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و روح الله فنائیان ، مسوول ستاد اقامه نماز این دانشگاه با اهدای لوح تقدیربه عمل آمد.
:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۴/۲۳
شبیه ساز عامل مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (mrl)توانست با کسب امتیازات لازم حائز رتبه نخست مسابقات جهانی ربوکاپ ترکیه شود. 
به گزارش ستاد اطلاع رسانی کمیته ملی ربوکاپ، در لیگ جهانی شبیه ساز عامل مسابقات جهانی ترکیه دربخش فنی، تیمmrl توانست با کسب رتبه ی نخست این بخش به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کند.
مهندس میرشریفی سرپرست این لیگ در گفت وگو با ستاد اطلاع رسانی کمیته ملی ربوکاپ با اعلام این خبر افزود: در این دوره با توجه به سطح بالای الگوریتم تیم های شرکت کننده در این لیگ، کمیته برگزاری مسابقات تصمیم گرفت رقابت فنی این لیگ را برای بارنخست در میان تیم های شرکت کننده از کشورهای انگلیس، ترکیه، مصر، برزیل، ژاپن و ایران برگزار کند که در این میان تیم شبیه ساز عامل دانشگاه آزاد اسلامی قزوین یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی ترکیه توانست با کسب بیشترین امتیاز رتبه نخست را به دست آورد.:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۴/۱۹

کسب مقام برتر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین


در پنجمین جشنواره سراسری" تولدی نو "دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقام برتر رشته خوشنویسی این جشنواره را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری برگزار شد ، بهادر پگاه ، دانشجوی رشته مهندسی تولید صنعتی این دانشگاه موفق شد در بخش خوشنویسی مقام اول را کسب کند .

این جشنواره با موضوع عمره دانشگاهیان در 14 رشته برگزار شد و به نفرات برتر لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و سهمیه عمره دانشجویی اهدا شد .

برای جشنواره سراسری "تولدی نو "که با حضور دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی ، دولتی و علوم پزشکی برگزار شد ؛ بیش از 2 هزار اثر ارسال شده بود .

این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی و ستاد عمره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد .
:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۲۳

در همایش ملی بازاریابی اینترنتی ، مقاله دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پذیرش و ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله ابوالفضل ترابی دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری این دانشگاه با عنوان" بررسی هوشمند سازی فرایندهای مختلف و تبیین ابعاد آمیخته بازاریابی اینترنتی "در همایش ملی بازاریابی اینترنتی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد ، مورد پذیرش قرار گرفت و به صورت حضوری ارائه شد .

برای این همایش که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست گذاری های کلان دانشگاه آزاد اسلامی در جهت تعالی بخشیدن به جایگاه علم و پژوهش کشور برگزار شد ؛ 140 مقاله ارسال که پس از بررسی هیات داوران 28 مقاله پذیرفته و از این تعداد 12 مقاله برتر به صورت سخنرانی و 16 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۲۳

سلام

دوستان عزیزاین روزها تقاضا برای کتاب اصول مدیرت دکتر موسی خانی زیاد شده و مکرر از بنده درخواست میشه که صفحاتی رو که دکتر موسی خانی مشخص کرده اند در وبگاه قرار بدم.آخه این قسمت ها جمعا بیش از ۸۰ صفحه میشه و درصورت عکس گرفتن یا اسکن از این بخش ها حجم بالایی خواهند داشت که نه شما به راحتی قادر به دانلود هستید و نه من به راحتی می تونم این فایل حجیم رو آپلود کنم.اگه راه حل دیگه ای هست بفرمایید.

خوشحال میشم که بتونم کاری انجام بده:: موضوعات مرتبط: اصول مدیریت
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۹
در یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه استادان دانشگاه آزاد اسلامی ، استاد این دانشگاه موفق به کسب رتبه برتر شد .  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ،علی صنعتی از استادان گروه مکانیک این دانشگاه در یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت که در واحد یاسوج برگزار شد ؛ در بخش کتبی رشته نهج البلاغه عنوان رتبه برتر را کسب کرد .
 مسابقات سراسری قرآن و عترت  ویژه استادان هرساله در 4 رشته کتبی و 6 رشته شفاهی در سه مرحله مقدماتی، منطقه ای و کشوری برگزار می شود .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۷


System Restore ابزاری است که شرکت مایکروسافت با عرضه ویندوز ME در سال 2000، آن را رونمایی کرد. ابزار و قابلیتی خوب که در نسل‏های بعدی ویندوز نیز تکرار شده و پیشرفته‏تر نیز شد. با استفاده از System Restore می‏توان ویندوزی را که به دلیل خاصی دچار مشکل و ایراد شده است را به همان حالت خوب گذشته بازگردانی کرد. این ابزار در حقیقت تنظیمات صحیح ویندوز را به خاطر می‏سپارد و آن را در محلی در هارددیسک برای مواقع اضطراری ذخیره می‏نماید. در ویندوز 7 -ویندوز جدید مایکروسافت- نیز شاهد حضور System Restore با مقداری تغییرات هستیم. هسته اصلی System Restore همانی است که در ویندوز XP وجود داشت، اما ساخت یک نقطه بازگردانی (Restore Point) تا حدودی متفاوت از پیش شده است. نقطه بازگردانی زمانی است که ویندوز شما خوب کار می‏کند و شما یک نقطه بازگردانی یا Restore Point می‏سازید که در زمان خرابی ویندوز از آن استفاده کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه ساخت یک نقطه بازگردانی در ویندوز 7 بپردازیم.

برای این کار:
در صفحه دسکتاپ یا در منوی Start، بر روی Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
در پنل سمت چپ بر روی System Protection کلیک نمایید.
حال بر روی دکمه Create در پایین صفحه کلیک کنید.
در پنجره باز شده یک نام دلخواه برای نقطه بازگردانی مورد نظر انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید یک نقطه بازگردانی پیش از نصب از یک برنامه خاص ایجاد کنید، نامی را بنویسید که یادآور این موضوع باشد.
سپس بر روی دکمه Create کلیک کنید.
اکنون اندک زمانی صبر کنید تا نقطه بازگردانی ایجاد شود.
مشاهده پیغام The restore point was created successfully به منزله موفقیت‏آمیز بودن این مرحله است و نقطه بازگردانی ایجاد شده است.
از این پس می‏توان در مواقع بحرانی از این نقطه بازگردانی برای بازگرداندن ویندوز به شرایط ایده‏آل استفاده کرد.

به نقل از ترفندستان:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۰
در این ترفند قصد داریم به معرفی  راه بستن پنجره‏های ویندوز بپردازیم. راهی که به احتمال خیلی زیاد تاکنون به آن پی نبرده‏اید. لازم به ذکر است این ترفند بر روی کلیه نسخه‏های ویندوز قابل انجام است.
برای این کار:
کافی است در منتهی‏الیه سمت چپ نوار بالایی هر پنجره دوبار کلیک کنید.
خواهید دید که  پنجره بسته خواهد شد.
منظور دقیقاً بخش مخالف قسمتی است که علامت ضربدر هر پنجره قرار دارد. به عبارت دیگر جایی که آیکن کوچک پنجره برنامه ها وجود دارد.
کاربرد دیگر این ترفند این است که در پنجره‏هایی که دکمه ضربدر ندارند یا امکان استفاده از آن نیست، این روش برای بستن پنجره عملی است.
دلیل اصلی که این قابلیت در پنجره‏های ویندوز گنجانده شده است این است که در سیستم‏ عامل‏های مکینتاش دکمه Close در همین مکان یعنی بالا سمت چپ پنجره تعبیه شده است. در نتیجه افرادی که عادت به کار با سیستم عامل مکینتاش را دارند در صورت کار در محیط ویندوز طبق عادت قبلی می‏توانند پنجره‏ها را به همان صورت ببندند.:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۰
ر صورتی که از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‏کنید، حتماً می‏دانید که در صورت کلیک بر روی منوی Start، بر خلاف ویندوز XP اثری از Run نمی‏بنید. Run ابزاری است که در ویندوز XP امکان تایپ دستورات خاصی را برای دسترسی به قسمت‏های مختلف ویندوز برای ما مهیا می‏کند. در ویندوز ویستا و 7 نیز Run وجود دارد، تنها به طور پیش‏فرض در منوی Start وجود ندارد. با استفاده از این ترفند می‏توانید Run را در منوی Start ویندوز ویستا و 7 بازیابی کنید.
برای این کار:
ابتدا بر روی منوی Start راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده به تب Start Menu بروید و بر روی دکمه Customize کلیک کنید.
سپس   در پنجره Customize Start Menu، گزینه Run Command را بیاید و تیک آن را بزنید.
اکنون کلیه پنجره‏های باز را OK کنید و بر روی منوی Start کلیک کنید تا Run را مشاهده کنید.
لازم به ذکر است شما می‏توانید از کلیدهای ترکیبی Win+R نیز برای دسترسی به Run استفاده کنید. همچنین نوار جستجوی موجود در منوی Start ویندوز ویستا و 7 نیز کارایی مشابه Run را دارد.

به نقل از ترفندستان:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۰

این هم یک سری از نمونه سوالات قید و بند از مهندس سبحان حسن زاده برای دوستان عزیز.

این نمونه سوال مربوط به تاریخ 1386/10/27 میشه.

امیداوارم که مورد استفاده قرار بگیرد..

دانلود در ادامه مطلب...:: موضوعات مرتبط: قید و بند
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۰
سلام

یکی از دوستان نمونه سوال درس نگهداری و تعمیرات (نت) دکتر امیرعباس نجفی و ارگونومی دکتر امیدواری رو در خواست کرده بودند.

من در این پست جدیدترین نمونه سوال دکتر امیدواری رو براتون قرار میدم


لازم به توضیح هست که نمونه سوال دکتر امیدواری هم برای اولین بار هست که در پرتال های نمونه سوال بر روی وب این جانب بارگذاری شده است.دانلود در ادامه مطلب...:: موضوعات مرتبط: مهندسی فاکتورهای انسانی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۱۰
آموزش c++

دانلود در ادامه مطلب...:: موضوعات مرتبط: برنامه نویسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۰۸

در پنجمین سمپوزیوم بین المللی پیشرفت های علمی و تکنولوژی مشهد ، سه مقاله از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پذیرش و ارائه شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله ای با عنوان "مدل سازی شاخص های موثر در مدیریت پروژه های عمرانی به روش topsis فازی "با همکاری سعید نعمتی ، امیر یاوری ، سالار شیرافکن و سحر بشیرزاده و مقاله ای با عنوان "رتبه بندی شاخصه های مدیریت استراتژیک در بهبود مدیریت شهری به روش تصمیم گیری چند معیاره "با همکاری محمدرضا صادقی مقدم ، امیر یاوری و فائزه قریب لو و مقاله ای با عنوان "ارزیابی معیارهای موثر حمل و نقل در روش مدیریت بحران " با همکاری امیریاوری ، امین جوادیان ، محسن جان محمدی و سهیل پور حیدری از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین  در پنجمین سمپوزیوم بین المللی پیشرفت های علمی و تکنولوژی مشهد  مورد پذیرش قرار گرفته و ارائه شد .

700  مقاله برای این سمپوزیوم بین المللی ارسال شده که پس از بررسی هیات داوران 300 مقاله پذیرفته و از این تعداد 130 مقاله به صورت حضوری و 170 مقاله به صورت پوستر ارائه شد .

 سالار شیرافکن به نمایندگی از دانشگاه ، مقالات پذیرفته شده را در دانشگاه فردوسی مشهد ارائه کرد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۰۵

کسب رتبه برتر در اولین همایش دانشجویی مهدویت

در اولین همایش دانشجویی مهدویت استان قزوین ، مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، عنوان برتر را کسب کرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این همایش که در چهار موضوع “زمینه سازی ظهور ، آسیب شناسی مهدویت ، شناخت امام عصر(عج) و نهضت انتظار و شناسایی عوامل بروز و گسترش انتظار فعال” در دو قالب مقاله و پوستر در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد ؛ مقاله محمد صالح نیا ، دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش پوستر حائز رتبه شد .

این همایش با همکاری کانون بقیه ا... الاعظم (عج) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و کانون منتظران جوان دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

 آمار بازدیدهاکاربران اينترنتValid XHTMLValid CSS


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۳/۰۱

در مسابقات جهانی پل ماکارونی مجارستان تیم مرکز تحقیقات صنعت ساختمان (CCRC) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام سوم را کسب کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این دوره از مسابقات که با حضور 31 تیم از ده کشور جهان برگزار شد تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ساخت سازه ای با تحمل 385 کیلو گرم به مقام سوم این دوره از مسابقات جهانی دست یافت.

مقام نخست این مسابقات را تیم مجارستان از آن خود کرد که سازه پل ماکارونی ساخت این تیم وزن 570  کیلوگرم را تحمل نمود.

در این دوره از مسابقات تیم های از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، ایران ، مجارستان ، رومانی ، اسلواکی و... از 13 دانشگاه مطرح جهان حضور داشتند.:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۳۱
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله ای با درجه علمی ISI چاپ و منتشرکرد . 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله صادق عابدی ، دانشجوی دکترای رشته مدیریت صنعتی و از اعضای هیات علمی این دانشــــــگاه با عنوان " ارائه مدلی جهت حــــفاظت از دارایی های معنوی بر اساس مطالعات تجربی در شرکــت های نانو تکـــنولوژی در ایران در مجله Journal of intellectual property rights با درجه علمی ISI چاپ و منتشر شد .

عابدی در خصوص ارائه این مقاله اظهار داشت : هدف از ارائه این مقاله به دلیل کاربرد فن آوری نانو است چرا که علی رغم نوپا بودن آن توجه بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را به خود جلب کرده است . اما نکته حائز اهمیت این است که چگونه یک شرکت در حوزه نانو ، بتواند دست آوردهای نوآورانه خود را از دسترس رقبا دور نگه داشته و از آن محافظت کند . 
وی ادامه داد: در بسیاری از صنایع جهان محافظت از دست آوردهای خلاقانه جزیی از برنامه استراتژیک محسوب می شود . در این تحقیق ابتدا به شناسایی و طبقه بندی معیارهای ضروری با توجه به ویژگی های روش های متداول در انحصاری کردن نوآوری پرداخته شده است . در نهایت با مطالعه بر روی شرکت موجود در حوزه تولید نانو فن آوری با استفاده از مدل ارائه شده موقعیت هریک از شرکت های مورد مطالعه ، مکانیزم های پیشنهادی ارائه و تحلیل می شود .


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۲۱

در اولین کنفرانس سالانه مدیریت ، نوآوری و کارآفرینی شیراز ،  مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ارائه سه مقاله حضور چشم گیر و موفقی در این کنفرانس داشت . به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ،در این کنفرانس که با همکاری دانشگاه شیراز ، اصفهان و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و موسسه پژوهش گستر علوم پارسی و با هدف توسعه مفهوم کارآفرینی در سطح کشور ، بحث و بررسی چالش ها و فرصت های توسعه کارآفرینی در کشور ، تبادل تجربیات کارآفرینی بین علاقه مندان و سیاست گذاران توسعه کارآفرینی ، در سه محور کلی، مدیریتی و ویژه در شیراز برگزار شد ، سه مقاله از اعضای مرکز  تحقیقات و مدیریت بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پذیرفته و ارائه شد .
مقاله" نقش پلیس الکترونیک بر افزایش یا کاهش فروش اینترنتی" با همکاری دکتر موسی خانی ، مهدی بهبودی و فاطمه صدر و مقاله" تسهیم دانش در بخش دولتی" با همکاری فاطمه صدر ، محمد امین نایبی و مهدی بهبودی و مقاله" شناسایی عوامل موثر بر تجاری سازی دست آوردهای تحقیقاتی ایران"با همکاری منوچهر نیکنام ، مهدی بهبودی و نازنین جلیلی تالیف و در این کنفرانس پذیرفته و ارائه شد . در این کنفرانس از میان مقالات ارسالی 33 مقاله برای سخنرانی و 180 مقاله برای ارائه پوستر و بقیه مقالات به صورت چکیده در کتاب مجموعه مقالات کنفرانس پذیرفته شد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۴
تیم بسکتبال خواهران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، قهرمان مسابقات منطقه 12 شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این مسابقات که با حضور 5 تیم کرج ، تاکستان ، قم، بویین زهرا با میزبانی قزوین و به صورت دوره ای برگزار شد ؛ در پایان تیم بسکتبال دختران این دانشگاه با غلبه بر همه تیم ها با اقتدار به مقام قهرمانی دست پیدا کرد. 
تیم های کرج و تاکستان نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند. 
در رقابت های برادران نیز تیم کرج با پیروزی بر همه تیم ها اول شد. تیم قزوین به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرد و تیم تاکستان نیز سوم شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱
سری هفتم

نمونه سوال اصول حسابداری استاد شاکرطاهایی در تاریخ 1383/11/08برای دانلود این نمونه سوال از استاد شاکرطاهایی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱
سری ششم

نمونه سوال اصول حسابداری استاد شعبانی در تاریخ 1383/11/08برای دانلود این نمونه سوال از استاد شعبانی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱
سری پنجم
نمونه سوال اصول حسابداری استاد کیا موسوی در تاریخ 1383/11/08برای دانلود این نمونه سوال از استاد کیا موسوی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

سری چهارم 


نمونه سوال اصول حسابداری استاد سجادی در تاریخ 1383/11/08برای دانلود این نمونه سوال از استاد سجادی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

سری سوم


نمونه سوال اصول حسابداری استاد نظری در تاریخ 1383/11/08

برای دانلود این نمونه سوال از استاد نظری به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

سری اول

نمونه سوال اصول حسابداری استاد حمیدی زاده در تاریخ 1383/11/08


برای دانلود این نمونه سوال از استاد حمیدی زاده به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: اصول حسابداری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱
این نمونه سوال از استاد یوسفی می باشد و امتحان پایان ترم سال 85 محسوب می شود.

برای دانلود این نمونه سوال از استاد یوسفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...

:: موضوعات مرتبط: عملیات حرارتی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

این نمونه سوال از مهندس فرهپور می باشد امتحان پایان ترم سال 85 محسوب می شود.

 برای دانلود این نمونه سوال از مهندس فرهپور به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...
:: موضوعات مرتبط: عملیات حرارتی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱


نمونه سوال آمار مهندسی دکتر مانی شریفی در تاریخ 1388/02/28


 برای دانلود این نمونه سوال از دکتر شریفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

نمونه سوال آمار مهندسی دکتر مانی شریفی در تاریخ 1387/09/18
 برای دانلود این نمونه سوال از دکتر شریفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

نمونه سوال آمار مهندسی دکتر مانی شریفی در تاریخ 1387/07/29

برای دانلود این نمونه سوال از دکتر شریفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

نمونه سوال آمار مهندسی دکتر مانی شریفی در تاریخ 1386/05/22


برای دانلود این نمونه سوال از دکتر شریفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱

نمونه سوال آمار مهندسی دکتر مانی شریفی در تاریخ 1386/03/22

برای دانلود این نمونه سوال از دکتر شریفی به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۲/۱۱
مدیر مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در نخستین جشنواره علمی ، پژوهشی و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی ( فرهیختگان ) عنوان برتر را کسب کرد.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، محمد امین نایبی ، عضو هیات علمی و مدیر مرکز  تحقیقات و مدیریت بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد در نخستین جشنواره علمی ، پژوهشی و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی ( فرهیختگان ) در بخش کتاب، عنوان سوم را کسب کند .

کتاب اصول کارآفرینی و مهارت های کسب و کار در ایران از این پژوهشگر به جشنواره فرهیختگان ارسال و موفق به کسب عنوان سوم شد .

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به چاپ رسیده است .

در مراسم اختتامیه این جشنواره که هم زمان با ششمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی تهران و با حضور دکتر جاسبی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهنما، معاون پژوهشی ، دکتر زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد ؛ با اهدای تندیس جشنواره و لوح از محمد امین نایبی ، مدیر مرکز تحقیقات و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تقدیر شد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۱/۳۰

ششمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با اعلام تیم های برگزیده پس از سه روز رقابت فشرده به کار خود پایان داد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی ششمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2011،  در لیگ ربات خانگی ؛ تیم MRL از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام نخست را به دست آورد و تیم BORG (بورخ) از دانشگاه گرونینگن هلند به مقام دوم دست پیدا کرد.

در لیگ ربات انسان نما Fumanoif از دانشگاه برلین آلمان، تیم parand از دانشگاه آزاد پرند و تیم pnuzrobot  از دانشگاه پیام نور زنجان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

 در لیگ شبیه ساز عامل امداد؛  تیم brave circles از دانشگاه شیخ بهایی اصفهان مقام اول،  تیم SEURedsun  از دانشگاه soth east  چین مقام دوم و تیم MRL  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین  مقام سوم را به دست آوردند.

براساس این گزارش ، در لیگ ربات امدادگر مجازی تیم MRL  از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، تیم SBCE-SAVIOUR از دانشگاه شهید بهشتی تهران و تیم AOJRFتیم مشترک دانشگاه آمستردام هلند و آکسفورد انگلستان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

 در لیگ نمایش ربات دانش آموزی ؛ تیم خرد از مدرسه خرد رتبه نخست،  تیم SIMORGH  از مدرسه روشنگر رتبه دوم و تیم ROBOFISH از پژوهشکده کرمان رتبه سوم این دوره از رقابت ها را به دست آوردند.

در لیگ ربات امدادگر دانش آموزی پیشرفته؛  تیم دبیرستان علامه حلی ، رتبه نخست ، تیم parmida –R2 از بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق (ع) رتبه دوم و تیم POOYESH از دبیرستان امام صادق رتبه سوم و عنوان بهترین تیم فنی را تیم ROBOTOOS کسب کردند.

این گزارش می افزاید، در لیگ ربات امدادگر دانش آموزی ابتدایی ؛ تیم مدرسه راهنمایی ابوعلی سینا، SPARK از پژوهش سرای علی ابن ابیطالب (ع) و تیم SRL از مدرسه راهنمایی سما مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در لیگ ربات فوتبال دانش آموزی پیشرفته الف (سنگین وزن)؛ تیم دبیرستان دخترانه فرزانگان تهران مقام نخست، تیم پایدار از دبیرستان علامه حلی 1 و تیم سورنا از دبیرستان علامه حلی 1 مقام دوم و سوم را از آن خود کردند.

در لیگ ربات فوتبال دانش آموزی پیشرفته (سبک وزن)؛ FAST & SMART از پژوهش سرای دانش آموزی حج امرالله خبازی  از فریدون کنار تنها مقام آور این لیگ بود.

در لیگ ربات فوتبالیست اندازه متوسط از بین سه تیم شرکت کننده در این لیگ MRL از دانشگاه آزاد قزوین مقام اول را به دست آورد.

براساس این گزارش، در لیگ فوتبال دانش آموزی پیشرفته ب تیم A.B.P.A از دبیرستان علامه حلی 1، تیم SAEB از پژوهش سرای صائب اصفهان و تیم دبیرستان دخترانه فرزانگان تهران رتبه های اول تا سوم این دوره  از رقابت ها را کسب کردند.

در  لیگ ربات های زیردریایی که با رقابت 11 تیم برگزار شد، برنده اول و دوم نداشته و تیم های کاسپین و R.T.S از دانشگاه صنعتی شاهرود مقام سوم را به دست آوردند.

همچنین در این لیگ، امتیاز فنی طراحی برای بهترین طراحی را تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به دست آورد.

در لیگ ربات های پرنده، تیم MRL از دانشگاه آزاد قزوین به مقام نخست، تیم RRL  و چکاوک از دانشگاه علم و صنعت  مقام دوم و تیم Persian Eagle از دانشگاه شهید بهشتی مقام سوم دست یافتند در این لیگ بیشترین امتیاز فنی را MRL کسب کرد.

در لیگ شبیه ساز دو بعدی فوتبال نیز تیم های دبیرستان علامه حلی و دانشگاه گیلان و دانشگاه علم و صنعت ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

 براساس این گزارش در لیگ ربات استاندارد تیم HUMBOLT از آلمان مقام اول ، تیم CEREBEROUS از ترکیه دوم و تیم MRL – SPL   از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مقام سوم دست یافت.

در لیگ دانشجویی نمایش ربات های کاربردی تیم EBINA اول ، تیم DUMAN دوم و تیم RATمقام سوم را به خود اختصاص داد.

در رقابت های واقعیت ترکیبی مقام اول را تیم REVTLINGEN LIONS  از دانشگاه راتلینگن آلمان ، مقام دوم را BAHIAMRاز دانشگاه باهیا برزیل و مقام سوم را YRAاز دانشگاه ازاد اسلامی یزد کسب کرد.

در لیگ شبیه ساز سه بعدی فوتبال مقام اول از آن تیم Bold hearts از دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان، مقام دوم نیز از آن Apollo3d از دانشگاه پست و مخابرات نانجین چین  شد و مقام سوم نیز به تیم Strive3d ازدانشگاه شانگ های چین اختصاص یافت.

در لیگ ربات های امدادگر نیز تیم MRL مقام اول ، تیم YRA از دانشگاه ازاد اسلامی یزد دوم و تیم PARS از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی مقام سوم را به دست آورد.

این رقابت ها در لیگ فوتبالیست سایز کوچک با قهرمانی تیم SKUBA  تایلند و نایب قهرمانی MRL و مقام سومی تیم Immportals از دانشگاه علم وصنعت ایران به پایان رسید .

در لیگ ربات مین یاب دستی نیز تیم البرز از دانشگاه آزاد اسلامی  البرز قهرمان ، تیم ACE از پژوهشکده کرمان نایب قهرمان و تیم YRA  از دانشگاه آزاد یزد به مقام سوم رسید.

در لیگ ربات مین یاب خودکار نیز تیمTMEL  از جهاد دانشگاهی اراک مقام اول، تیم HADI   PASARGAD–  از موسسه هادی تهران مقام دوم و تیم فربد از دبیرستان فرزانگان ساری مقام سوم را به دست آورد.:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۱/۲۲

دوستان 

این بار یکی از دوستان زحمت کشیدند و جدید ترین نمونه سوال پایان ترم فیزیک 2 رو که مربوط به ترم مهر سال 1390 دانشگاه باراجین قزوین هست رو به من دادند.

من هم این نمونه سوال رو برای شما دوستان قرار میدم.

این نمونه سوال برای اولین بار از وبگاه تخصصی مهندسی صنایع(www.gssaba.blogfa.com) برای استفاده شما عزیزان آپلود شده است.امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیرد.برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید:: موضوعات مرتبط: فیزیک 2
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۱/۲۱


هم زمان با مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران از خودروی خورشیدی پیشرفته ایرانی، ساخته شده توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با نام " هاوین "رونمایی شد .

به گزارش ستاد اطلاع رسانی ششمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران 2011 ، در حاشیه مراسم  افتتاحیه با حضور مسوولان از خودروی خورشیدی هاوین (خورشید تابان ) ساخته شده توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رونمایی شد .

این خودرو توسط دانشمندان جوان مرکز تحقیقات خودروی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با حمایت های دکتر موسی خانی ، رییس این دانشگاه ساخته شده است .

این خودرو از جنس فیبرکربن با وزنی برابر با 160 کیلوگرم در قالب فایبرگلاس ساخته شده و قادر است تا 135 کیلومتر در ساعت حرکت کند .

جنس باطری این خودروی تک نفره ، لیتیوم یون بوده ، هم چنین این خودرو از سیستم ارتباطی کامبوس و بهره مند است و 6/22 درصد بازده دارد .

این خودرو با اندازه  5 متر در 2 متر و ارتفاع یک متر در مدت زمان یک سال و نیم ساخته شده است .

خودروی خورشیدی دانشگاه ازاد اسلامی قزوین پس از دانشگاه تهران دومین خودروی ساخته شده در دانشگاه های کشور است.

تمامی مراحل ساخت این خودرو از جمله قالب گیری ، ساخت بدنه و سیستم برقی ، در دانشگاه ازاد اسلامی قزوین انجام گرفته است.

:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۹۰/۰۱/۱۸

سلام دوستان

امروز قصد دارم که یک سری از نمونه سوالات دکتر زهره بندیان رو که متعلق به 1385/11/08 هست رو برای استفاده شما عزیزان قرار بدم.

نکته قابل توجه این هست که تا جایی که براتون امکان داره از حفظ کردن برنامه ها اجتناب کنید و به جزوه ایشان مسلط باشید.دکتر زهره بندیان معمولا 75% سوالات رو از جزوه طرح میکنند و یک سوال رو  مشابه یکی از برنامه های حل شده در سر کلاس می دهند.(البته این متد مربوط به ترمی هست که بنده دانشجوی ایشون بودم و ممکن هست که در مورد ترم های دیگه صادق نباشه)

به هر حال عنایت داشته باشید که انجام پروژه برای دکتر زهره بندیان خیلی اهمیت داره.پس حتما حتما سعی کنید که پروزه رو انجام بدید.

دکتر زهره بندیان از اساتید بسیار خوب در تدریس این واحد درسی هستند.

***توجه***
دوستان عزیز:دقت بفرمایید که اگر هر یک از نمونه سوال هایی که در این وبگاه قرار دارد به هر دلیلی مانند خراب شدن لینک دانلود قابل دانلود نمی باشند اطلاع دهید تا بلافاصله لینک را اصلاح کنم تا بتوانید نمونه سوال یا جزوه مورد نظر را دانلود نمایید.


برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید
:: موضوعات مرتبط: برنامه نویسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۲/۰۸

در مرحله منطقه ای مسابقات شفاهی قرآن و عترت ویژه استادان ، دانشجویان و کارکنان منطقه 12 ، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد ؛ 15 مقام کسب کند. 
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این مسابقات که با حضور 130 نفر از استادان، دانشجویان و کارکنان منطقه همچون تاکستان ، قم ، کرج، بویین زهرا و نظرآباد در مسجد امام رضا(ع) و سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد ؛ 15 مقام برتر این مسابقات توسط توسط استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه به دست آمد . 
از این مقام ها چهار مقام اولی ، پنج مقام دومی و شش مقام سومی توسط استادان ، دانشجویان و کارکنان کسب شد. 
داوری این مسابقات را در بخش برادران استادان جواد قلی پور ، دکتر عابدی ها ، مجید وفاپور و علی آقا حسینی و در بخش خواهران ، اکرم غلامی ، ملک زاده ، تیموری و چراغی بر عهده داشتند.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۲/۰۷

دکتر موسی خانی ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و رییس کمیته ملی روبوکاپ ایران ، موفق به کسب نشان ستاره برترین جشنواره ستاره های فن آوری ایران شد . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در دومین دوره جشنواره ستاره های فن آوری که به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد ؛ از دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و رییس کمیته ملی روبوکاپ ایران به دلیل برگزاری مستمر مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران و توجه گسترده به شاخه علوم رباتیک و کامپیوتر با اعطای لوح و نشان "ستاره های برترین چهره فعالیت های علمی" تقدیر شد . 
دومین جشنواره ستاره های فن آوری ایران با همکاری سازمان فن آوری اطلاعات کشور ، دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران برگزار شد .
:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۲/۰۷

با سلام

دوستان عزیز

این بار سری دیگری از نمونه سوالات مهندس محمد حسین رضایی رو که جدیدترین نمونه ایشان هست رو برای شما به صورت اختصاصی در این وبگاه قرار داده ام.


این نمونه سوال مربوط به ترم تابستان 1389 می باشد.از مهندس رضایی تا اون جایی که بنده دیده ام حداکثر 2 نمونه سوال وجود دارد.که در همه سایت های نمونه سوال کپی و پیست شده است.اما این نمونه سوال برای اولین بار در این وبگاه قرار می گیرد تا دوستان بتوانند که از آن استفاده نمایند.

 


برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اقتصاد مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۲۶

در بازدیدی که از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین داشتم این دانشگاه را یکی از نگین های دانشگاه آزاد اسلامی در کشور دیدم .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، دکتر سید علی اکبر صالحی ، وزیر امور خارجه در بازدید از این دانشگاه با تبریک دهه فجر ، به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور اشاره کرد و گفت : بدون شک دانشگاه آزاد اسلامی ، نقش عمده ای در توسعه ی آموزش عالی کشور داشته است .


وزیر امور خارجه افزود : دولت در ابتدای انقلاب با بودجه خود نمی توانست آن گونه که شایسته است به مباحث علمی بپردازد و در راستای تحقق نیازمندی های علمی و پژوهشی کشور قدم بردارد به همین دلیل پیشنهاد تاسیس این دانشگاه به لطف خداوند متعال و حمایت های امام (ره) محقق شد و درحال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی توانسته ، بیش از نیمی از بار آموزش کشور را به دوش بگیرد .

دکتر صالحی یادآور شد : البته در ابتدا این دانشگاه در راه پیشرفت با  مشکلاتی  مواجه بود ولی  سال به سال این مسائل کمتر شد و اکنون شاهد بلوغ آن هستیم.

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد : این دانشگاه در حال حاضر از لحاظ نسبت استاد به دانشجو به استانداردهای لازم دست پیدا کرده است و با رشدی که این دانشگاه دارد در سال های آینده به لحاظ کمی و کیفی به یکی از سرآمدترین دانشگاه های منطقه و جهان تبدیل خواهد شد .

وی سپس در خصوص بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اظهار داشت : در بازدیدی که از این دانشگاه داشتم، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را یکی از نگین های دانشگاه های آزاد اسلامی در کشور دیدم و این موفقیت ها به یمن مدیریت بسیار فعال فهیم ، حکیم و تجربه دکتر موسی خانی و همکاران وی به دست آمده است و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شده دانشگاه بسیار ارزشمندی در کشور باشد.

دکتر صالحی افزود:  با توجه به آماری که از موفقیت های این دانشگاه از طرف دکتر موسی خانی ارائه می شد با بازدید اخیرم به عظمت این دانشگاه و مدیریت مدبرانه ی دکتر موسی خانی پی بردم .

وی در پایان با اشاره به افتخار آفرینی های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در توسعه علوم رباتیک کشور ؛ کسب موفقیت های این دانشگاه را در مسابقات جهانی روبوکاپ قابل تقدیر دانست و گفت : بدون شک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با مدیریت دکتر موسی خانی توانسته است یادگاری بزرگ از خود در زمینه رباتیک در کشور به جای بگذارد و با کسب افتخارات در مسابقات جهانی روبوکاپ و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران ، نام کشورمان را در جهان پرآوازه کند  که این زحمات و افتخارات قابل تقدیر و قدردانی است.

در ادامه با حضور دکتر صالحی وزیر امور خارجه و مهندس عجم ، استاندار قزوین ، دو مجموعه عظیم ورزشی چند منظوره و دو مجموعه استخر شنا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

هم چنین وزیر امور خارجه با امضا دفتر یادبود این دانشگاه برای مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آرزوی توفیق کرد که متن آن از این قرار است : « مشاهده یک چنین تحول بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به همت جناب آقای دکتر موسی خانی و همکاران شان غیر قابل باور و واقعاً حیرت انگیز بود. کسانی که خالصانه و صادقانه در جهت طلب رضای باری تعالی خدمت به خلق می کنند پاداش شان نزد خداوند متعال محفوظ است . طوبی برای شما این فرصت خدمت گذاری . جناب آقای دکتر موسی خانی و همکاران شان با این آثار ارزشمند که از خود به یادگار گذاشته اند همواره در خاطره مردم شریف قزوین به عنوان خدمتگزار صدیق ثبت خواهد شد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۲۳

جك از يک مزرعه‌دار در تکزاس يک الاغ خريد به قيمت ۱۰۰ دلار. قرار شد که مزرعه‌دار الاغ را روز بعد تحويل

بدهد. اما روز بعد مزرعه‌دار سراغ جك

آمد و گفت: «متأسفم جوون. خبر بدي برات دارم. الاغه مرد.»

جك جواب داد: «ايرادي نداره. همون پولم رو پس بده.»

مزرعه‌دار گفت: «نمي‌شه. آخه همه پول رو خرج کردم..»

جك گفت: «باشه. پس همون الاغ مرده رو بهم بده.»

مزرعه‌دار گفت: «مي‌خواي باهاش چي کار کني؟»

جك گفت: «مي‌خوام باهاش قرعه‌کشي برگزار کنم.»

مزرعه‌دار گفت: «نمي‌شه که يه الاغ مرده رو به قرعه‌کشي گذاشت!»

جك گفت: «معلومه که مي‌تونم. حالا ببين. فقط به کسي نمي‌گم که الاغ مرده است.»

يک ماه بعد مزرعه‌دار جك رو ديد و پرسيد: «از اون الاغ مرده چه خبر؟»

جك گفت: «به قرعه‌کشي گذاشتمش. ۵۰۰ تا بليت ۲ دلاري فروختم و 998 دلار سود کردم.»

مزرعه‌دار پرسيد: «هيچ کس هم شکايتي نکرد؟»

جك گفت: «فقط هموني که الاغ رو برده بود. من هم ۲ دلارش رو پس دادم.»

هميشه در هر شكستي يك فرصت جهت بهره‌برداري هست.منبع:http://tolidesanati.blogfa.com/:: موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۲۲

ستاد و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، با راه یابی به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره هنر ، ادبیات و پژوهش های دینی  به عنوان منتخبین کشوری این جشنواره معرفی شدند .


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، استاد محمد حسین ملا حاج آقایی در رشته شعر با امتیاز 910 و دانشجویان علیرضا اباصلت در رشته خط شکسته نستعلیق با امتیاز 800 و در رشته تذهیب با امتیاز 570 ، هم چنین رضا کیان در  رشته تحقیق با امتیاز 720 ، مجتبی محمدخانی در رشته شعر با امتیاز 560 ، علی رضا نوری کرمانی در رشته شعر با امتیاز 520 و علیرضا کلانتری در رشته مشبک چوب با امتیاز 520 ضمن راه یابی به مرحله نهایی پانزدهیمن جشنواره هنر ، ادبیات و پژوهش های دینی به عنوان منتخبین کشوری این جشنواره معرفی شدند.   :: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۲۱مقالات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در کنفرانس بین المللی سالیانه تحقیقات تجاری لندن موفق به پذیرش و ارائه حضوری شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مقاله "تصمیم گیری جهت رضایت مندی مشتریان با به کارگیری شبکه های صف " با همکاری دکتر ناصر حمیدی و  صادق عابدی از اعضای هیات علمی این دانشگاه،  در کنفرانس بین المللی سالیانه تحقیقات تجاری لندن موفق به پذیرش و توسط صادق عابدی به صورت حضوری ارائه شد .

این مقاله از بین 700 مقاله ارسالی به این کنفرانس، به عنوان یکی از 80 مقاله پذیرفته شده انتخاب شد و به شکل شفاهی نیز ارائه شد.

در این مقاله با استفاده از شبکه های صف جانسون به مدل سازی سیستم خدمت رسانی وظیفه ای و تخصصی با توجه به یک مطالعه موردی در یک بانک دولتی در کشور پرداخته شد و با دامنه های تحلیلی صف از قبیل میانگین زمان انتظار و احتمالات ورودی و خدمت دهی مورد محاسبه قرار گرفت که می تواند مبنایی برای بهینه سازی سیستم های خدمت رسانی محسوب شود .

هم چنین مقاله ی "کاربرد تصمیم گیری گروهی چند معیاره برای ارزیابی مسائل سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار ایران "باهمکاری دکتر ناصر حمیدی ، دکتر امیر محمدزاده و صادق عابدی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در این کنفرانس مورد پذیرش قرار گرفت .

در این مقاله ضمن شناسایی مشکلات موجود در بورس اوراق بهادار ایران به تجزیه و تحلیل و اولویت بندی مشکلات با استفاده از یک روش تصمیم گیری گروهی چند معیاره پرداخته شده است.

کنفرانس بین المللی سالیانه تحقیقات تجاری لندن ، توسط دانشگاه معتبر Impreial College   و باحضور بیش از 30 کشور جهان در انگلیس برگزار شد .

این کنفرانس بین المللی توسط مجلات معتبری از قبیل World Business Institute,

 Gobal Economy and Finace Journal ,

 Journal of Business and Policy Reserch حمایت شده که مقالات برتر در این کنفرانس حائز رتبه چاپ در مجلات تخصصی شد که مقاله   "کاربرد تصمیم گیری گروهی چند معیاره جهت ارزیابی مسائل سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار ایران " در مجله بین المللی Journal of Business and Policy Research در ماه ژوئن سال 2011 میلادی منتشر شد . :: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۱۹

مقاله پژوهشگر مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان مقاله برتر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله مهندس حمید بهادر، پژوهشگر  مرکز تحقیقات و مدیریت بهره وری این دانشگاه با عنوان " ارائه مدلی برای شناسایی رفتار مشتریان از نظر سرقت های با استفاده از داده کاوی فازی "  در چهارمین کنفرانس داده کاوی ایران در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مقاله برتر انتخاب و با اهدای لوح از وی تقدیر شد .:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۱۷


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مهندس مهدی بهبودی، سرپرست گروه پژوهشی مدیریت بازرگانی مرکز تحقیقات و مدیریت بهره وری این دانشگاه به عنوان پژوهشگر برتر استان انتخاب و معرفی شدو در مراسمی با حضور مسوولان استان که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اهدای لوح یادبود از وی تقدیر به عمل آمد .  :: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۱۷

با سلام:

این بار قصد دارم تا یک نمونه سوال از آز اندازه گیری دقیق و کنترل کیفیت از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که متعلق به جناب آقای مهندس سبحان حسن زاده بازنشینی است را برای دانلود قرار دهم.البته بنده 5 سری دیگر از ایشان نمونه سوال دارم که به علت وجود این نمونه سوالات در سایت های دیگر از آپلود آن ها خودداری کرده ام.در ضمن این سوال که آماده دانلود می باشد به صورت اختصاصصی در این وبگاه قرار گرفته است.قابل ذکر می باشد که این نمونه سوال مربوط به امتحان پایان ترم نیم سال اول سال تحصیلی90-89 می باشد که جدید ترین نمونه سوال از این واحد درسی میباشد.دانلود در ادامه مطلب...:: موضوعات مرتبط: آزمایشگاه اندازه گیری
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۱/۰۵

دوستان،پیشنهاد میکنم که 50 نمونه سوال معادلات دانشگاه آزاد قزوین رو که در چند پست پایین تر وجود داره حتما دانلود کنید و یه نگاهی بیندازید.

نمونه سوال استاد قلندر زاده رو هم همون طور که عرض کردم برای دانلود در این پست براتون قرار دادم...

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید... 
:: موضوعات مرتبط: معادلات دیفرانسیل
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۲۲

بنا به درخواست دوست محترمی یک نمونه سوال از سوالات پایان ترم فیزیک 2 دانشگاه آزاد اسلامی قزوین(باراجین)رو برای استفاده شما عزیزان قرار دادم.

گرامیان،تعداد نمونه سولات فیزیک 2 که در آرشیو من وجود داره خیلی زیاده.اما واقعا در این ایام (امتحانات)فرصت بارگذاری همه این نمونه سوالات برای بنده مقدور نیست.پس فعلا این نمونه سوال رو استفاده کنید تا من سر فرصت بقیه سوالات رو آماده کنم.

در ضمن منبع این نمونه سوال رو نمیدونم.اما حدس میزنم که وبلاگ مهندسی صنایع آزاد قزوین باشه.

قابل توجه بچه ها:یکی از بچه ها نظر فرمودن! که این نمونه سوال متعلق به www.qie.ir هست.من هم همین حدس رو توی پستم نوشته ام.اگه قرار بر احترام نذاشتن به حق و حقوق دیگران بود اصلا حرفی از منبع به میان نمیومد.(کاش بچه هایی که به اصطلاح نظر میدن یه ایمیلی از خودشون بذارن که  وقتی نظری میدن جواشون رو هم بگیرن!نه یه حرفی بزنن زود در برند...!)

از بقیه بزرگواران به خاطر پر حرفی ام به واسطه توجیه کردن یکی از بچه ها عذرخواهی می کنم...

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: فیزیک 2
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۲۲

امروز یه نمونه سوال از درس معادلات دیفرانسیل دانشگاه آزاد باراجین براتون قرار دادم که مربوط به دکتر بهدین هست.اما از اونجایی که مباحث این درس برای امتحان پایان ترم حذفی نیست،لازم دیدم که اون رو برای شما دوستان عزیز قرار بدم.اگرچه بنده افتخار دانشجو بودن ایشان را نداشتم،اما باید خاطر نشان کرد که دکتر بهدین از اساتید مطرح در این واحد درسی هستند.


"برای امتحان به هیچ وجه از جزوه دکتر بهدین به راحتی عبور نکنید":: موضوعات مرتبط: معادلات دیفرانسیل
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۲۰
 مقاله پژوهشگر مرکز تحقیقات مدیریت بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت به عنوان مقاله برتر معرفی و انتخاب شد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله مهندس مهدی بهبودی استاد این دانشگاه و مدیر گروه پژوهشی مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با عنوان "مدل انتخاب وب سایت مناسب به منظور انتشار تبلیغ اینترنتی " به همراه الهیار اردکانی عضو دیگر این مرکز به عنوان مقاله برتر در هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت تهران انتخاب و معرفی شد . 
این مقاله از بین 92 مقاله ارسالی به هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت تهران به عنوان یکی از 4 مقاله برتر انتخاب و پس از برگزاری جلسه دفاعیه در دانشگاه صنعتی شریف جزو 2 مقاله برتر پانل مدیریت دانش و فن آوری اطلاعات انتخاب شد . هم چنین این مقاله در اواخر آذر ماه در کمیته کاربردی این کنفرانس در برج میلاد ارائه شد .


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۱۹
ابزاری است که شرکت مایکروسافت با عرضه ویندوز ME در سال 2000، آن را رونمایی کرد. ابزار و قابلیتی خوب که در نسل‏های بعدی ویندوز نیز تکرار شده و پیشرفته‏تر نیز شد. با استفاده از System Restore می‏توان ویندوزی را که به دلیل خاصی دچار مشکل و ایراد شده است را به همان حالت خوب گذشته بازگردانی کرد. این ابزار در حقیقت تنظیمات صحیح ویندوز را به خاطر می‏سپارد و آن را در محلی در هارددیسک برای مواقع اضطراری ذخیره می‏نماید. در ویندوز 7 -ویندوز جدید مایکروسافت- نیز شاهد حضور System Restore با مقداری تغییرات هستیم. هسته اصلی System Restore همانی است که در ویندوز XP وجود داشت، اما ساخت یک نقطه بازگردانی (Restore Point) تا حدودی متفاوت از پیش شده است. نقطه بازگردانی زمانی است که ویندوز شما خوب کار می‏کند و شما یک نقطه بازگردانی یا Restore Point می‏سازید که در زمان خرابی ویندوز از آن استفاده کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه ساخت یک نقطه بازگردانی در ویندوز 7 بپردازیم.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۱۳

بنا به در خواست یک نمونه از سوالات دکتر احمد صادقی رو برای شما عزیزان قرار دادم.

این نمونه سوال مربوط به امتحان پایان ترم نیم سال اول سال 1386 میشه.

پسورد:www.gssaba.blogfa.com

حجم کلی:42.6 kb


فرمت:PDF

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: آمار مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۷
شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم​افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت​های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می​کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتماً می​دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده​اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد! اما راه حل​های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آن​ها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟ فونت​ها را با خود حمل کنیم و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی​ست اما این کار کمی وقت​گیر است! اما راه بهتری به وسیله Office 2007 امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت ها بدون استفاده از راه های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد ، البته به وسیله Microsoft Word 2007!

نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۶
مایکروسافت همزمان با عرضه ویندوز ویستا ، آفیس 2007 خود را عرضه کرد. در این بسته نرم افزار ، Microsoft Word 2007 نیز با تغییرات فراوان و قابلیتهای جدید نیز منتشر شد. همچنین بسیاری از کاربران ویندوز XP نیز Word 2007 را بر روی سیستم های خود نصب کرده اند. طبعأ با عرضه هر نرم افزار جدید ، ترفندهای جدیدی نیز به آن افزوده میشود. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند جدید و در عین حال جالب و بامزه که به شکل مخفی در نرم افزار Microsoft Word 2007 گنجانده شده است بپردازیم.

:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۴

ارجمندان:

دوستی درخواست نمونه سوالات دکتر مهرنو رو کرده بود.

من هم با افتخار این درخواست رو اجابت کردم و 5 سری از نمونه سوالات ایشان رو برای استفاده در وبلاگ قرار دادم.


در ضمن این نمونه سوالات مربوط به تحقیق در عملیات 1 دانشگاه آزاد باراجین می باشد.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید...
:: موضوعات مرتبط: تحقیق در عملیات 1
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۱
فرض کنید در محیط ویندوز به مشکلی برخورده‏اید که خود از عهده حل آن بر نمی‏آیید. در این زمان اکثر کاربران دست به دامن دوستان اینترنتی خود و یا انجمن‏های اینترنتی پرسش و پاسخ نظیر انجمن تخصصی ترفندستان می‏شوند. اگر قصد انجام چنین کاری را داشته باشید برای مطرح نمودن مشکل خود چه می‏کنید؟ قطعاً هدف‏تان این خواهد بود که مشکل خود را طوری مطرح کنید که سایر کاربران به راحتی آن را دریابند و به شما کمک کنند. برای این کار آیا محتوای مشکل را به صورت متنی نوشته و آن را بازگو می‏کنید؟ یا در نهایت تصویری از مشکل پیش آمده جهت فهم بیشتر قرار می‏دهید؟ اگر از ویندوزهای قبلی شرکت مایکروسافت استفاده می‏کنید چاره ای جز این کار ندارید. اما اگر ویندوز شما 7 است، باید بدانید که در این ویندوز قابلیتی دقیقاً به همین منظور ایجاد شده است. این برنامه موجود در ویندوز 7، Problem Steps Recorder یا به اختصار PSR نام دارد که می‏توان آن را ضبط کننده قدم به قدم مشکلات نامید. با استفاده از PSR شما می‏توانید به صورت تصویری مشکل پیش آمده را ذخیره کنید، در محل مورد نظر خود توضیحی درباره مشکل بدهید و در نهایت آن را به صورت تصاویر ممتد ذخیره کرده و فایل نهایی را که یک فایل با اطلاعات کامل است را در اختیار سایر کاربران قرار دهید تا آنها نیز با مشاهده این فایل به طور کامل مشکل شما را دریابند و راهنمایی‏تان کنند.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۱
تیم جودوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ، نایب قهرمان مسابقات منطقه 12 شد . 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این مسابقات که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور 4 تیم قزوین ، کرج ، قم و تاکستان در 8 وزن برگزار شد ؛ در پایان تیم کرج با 4 عنوان اولی و دو عنوان نایب قهرمانی برگزیده ی تیمی شد، تیم قزوین با کسب 3 عنوان اولی ، یک مقام دومی و یک مقام سومی به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد و تیم قم نیز به مقام سوم تیمی رسید . 

نتایج مسابقات 
وزن 55- کیلوگرم : نفر اول- بهادر محرمی (قزوین ) ، نفر دوم – محمد علیجانی (قم) 
وزن 60 -کیلوگرم : نفر اول- احمدرضا میدی (کرج ) ، نفر دوم – امیدکائینی (قم)، نفر سوم – منوچهر میرزایی (تاکستان ) 
وزن 66- کیلوگرم : نفر اول- علی اکبر تقی لو (قزوین ) ، نفر دوم – محسن جعفرآبادی (تاکستان)، نفر سوم – محمد جواد بشارتی نیا (قم ) 
وزن 73- کیلوگرم : نفر اول- سید علی میرسپاس (قم ) ، نفر دوم – محمد تاجیک (کرج)، نفر سوم – مجید خرم جاه (تاکستان ) 
وزن 81 -کیلوگرم : نفر اول- سعید مرادی (قزوین ) ، نفر دوم – سید مسعود موسوی (کرج)، نفر سوم – سعید عیوضی پور (قم ) 
وزن 90- کیلوگرم : نفر اول- مجید هاشمی (کرج ) ، نفر دوم – یاسر شکوری (قزوین)، نفر سوم – بهمن افشار (تاکستان )
وزن 100- کیلوگرم : نفر اول- مسعود بند کوثری (کرج ) ، نفر دوم – محمد علی سرداری (تاکستان)، نفر سوم – حمزه حاجی ملا حسینی (قم ) 
وزن 100+ کیلوگرم : نفر اول- سعید مردانی (کرج ) ، نفر دوم – پوریا پناهی شاد (تاکستان)، نفر سوم – سید خشایار فاضل کاشانی (قزوین )


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۱۰/۰۱
از دیرباز، کف دست باز نشانه ‎‎ی حقیقت، صداقت، بیعت و تسلیم بوده است. بسیاری از سوگندها با قرار دادن کف دست بر روی قلب صورت می ‎گیرد و زمانی که شخصی در حال ادای شهادت در دادگاه است، کف دست خود را نمایان می ‎کند؛ کتاب مقدس را در دست چپ می ‎گیرد و کف دست راست را برای مشاهده ‎ی حضار بالا می ‎برد .
در برخوردهای روزمره، مردم از دو حالت اساسی کف دست استفاده می ‎کنند. در حالت اول، کف دست رو به بالا می ‎باشد که علامت گدایی برای پول یا غذا است. در حالت دوم، کف دست رو به پایین قرار می ‎گیرد، انگار چیزی را پایین نگه داشته یا از بالا آمدنش ممانعت می ‎کند .

یکی از معتبرترین روش ‎ها در تشخیص این که شخصی صادق و شریف است یا خیر‌، مشاهده ‎ی حالات کف دست است . همان طور که یک سگ برای اظهار تسلیم و سلطه ‎پذیری، گردن خود را جلو می ‎آورد، انسان هم از کف دست ‎هایش برای اظهار همین رفتار یا احساس استفاده می ‎کند. به عنوان مثال، زمانی که شخصی می ‎خواهد کاملاً صادق و رک باشد، یک یا هر دو کف دست خود را در برابر طرف مقابل نمایان می ‎کند و احتمالاً می ‎گوید، «بگذار کاملاً رک باشم» زمانی که شخصی رفتاری صادقانه در پیش می ‎گیرد و یا شروع به گفتن حقیقت می ‎کند کف دست ‎هایش یا بخشی از آن ‎ها را برای طرف مقابل نمایان می ‎کند. همانند اکثر حرکات بدن، این حرکت کاملاً ناآگاهانه انجام می ‎شود، و بدین ترتیب شما را متوجه صداقت شخص دیگر می ‎کند. کودک هنگام دروغ ‎گویی یا پنهان کردن یک چیز، کف دست ‎هایش را پشت خود قایم می ‎کند. هم چنین، شوهری که می ‎خواهد به همسر خود دروغ بگوید، دست ‎هایش را در جیب خود می ‎گذارد یا دست به سینه می ‎شود و این حرکت، همسر وی را متوجه کتمان حقیقت می ‎کند .


:: موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۳۰
 
بنا بر درخواست،یک سری از نمونه سوالات کنترل پروژه مهندس محمد حسین رضایی رو براتون قرار دادم.

امیدوارم که مورد استفاده واقع شود.


دانشگاه آزاد اسلامی قزوین-باراجین

دانلود در ادامه مطلب...:: موضوعات مرتبط: کنترل پروژه
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۳
در صورتی که با نرم‏افزار Microsoft Excel کار کرده باشید حتماً می‏دانید وقتی متنی را در درون هر یک از سلول‏های موجود تایپ می‏کنید، به طور پیش‏فرض این متن افقی تایپ می‏شود. اما ممکن است به هر دلیلی و بسته به کاری که می‏کنید دوست داشته باشید تا متون داخل سلول را از حالت افقی خارج کنید و به آن‏ها زاویه دهید و آن‏ها را بچرخانید. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه Rotate کردن متون درون سلول‏ها در نسخه‏های 2003 و 2007 نرم‏افزار اکسل بپردازیم.


نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۳
فرض کنید در محیط نرم‏افزار Microsoft Excel با استفاده از سلول‏های موجود یک ستون تشکیل داده‏اید. حال اگر قصد بخواهید این ستون را مستقیماً تبدیل به یک سطر کنید چه می‏کنید؟ یا فرض کنید قصد دارید محتویات یک سطر را به یک ستون تبدیل کنید. در این ترفند قصد داریم نحوه انجام این کار را که بسیار ساده انجام می‏شود را برای شما بازگو نماییم. این ترفند بر روی کلیه نسخه‏های Excel امکان‏پذیر است.
:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۳

مقاله پژوهشگر مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان مقاله برتر شناخته و معرفی شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مقاله مهندس حمید بهادر ، پژوهشگر مرکز تحقیقات و بهره وری این دانشگاه با عنوان" بخش بندی رفتار مشتریان بانکداری الکترونیک در ایران با استفاده از تکنیک های داده کاوی " در همایش منطقه ای مهندسی کامپیوتر که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی برگزار شد ؛ در قالب سخنرانی ارائه و موفق به کسب مقام دوم این همایش شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۲
روز شنبه 1389/09/20 خانم استاد حاجي شفيعيها طبق تاريخي که اعلام کرده بودند امتحان ميان ترم گرفتند.امتحان شامل 4 سوال بود که تقريبا به راحتي امکان پاسخ گويي وجود داشت(سه سوال از داخل کتاب هاليدي و يک سوال که قبلا در کلاس مطرح شده بود).به هر حال اين سوالات رو بعد از امتحان تايپ کردم و بعد از پاسخ گويي به اون ها (کاملا قابل اطمينان و صحيح مي باشند) حالا فايل رو براي استفاده شما دوستان بر روي وب قرار داده ام.برای دانلود بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.
اميدوارم که مورد استفاده قرار گيرد.لطفا نظرات خود را براي بهبود کار وبلاگ ارسال نماييد.
با تشکر
دانشگاه آزاد اسلامی قزوین-باراجین


:: موضوعات مرتبط: فیزیک 1
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۲
فرض کنید در محیط نرم‏افزار Microsoft Excel پس از اعمال محاسبات بر روی اعداد، به نتیجه‌ای نهایی دست پیدا کردید. اما عدد نهایی آنچه که ما انتظار داریم نیست (یا به عبارت دیگر آنچه که ما دوست داریم باشد، نیست). حال برای رسیدن به عدد مورد نظر بایستی در میان انبوهی از اعداد و محاسبات، تغییر کوچکی دهیم. چنین کاری طبعاً آسان نیست. به عنوان مثال فرض کنید ما در امتحانات پایان ترم، نمرات 17، 18، 19، 15، 18 و 17 را کسب کرده‏ایم و آخرین امتحان هنوز باقی مانده است. اکنون می‏خواهیم بدانیم در امتحان آخر باید چه نمره‏ای بگیریم تا معدل ما 18 شود؟ در این زمان است که ابزار Goal Seek در اکسل به داد ما می‏رسد و این کار را انجام می‏دهد.به طور کلی این ابزار جهت تنظیم یک مقدار به گونه‏ای که نتیجه انتخابی ما حاصل شود مورد استفاده قرار می‏گیرد.

:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۱
اگر تا به حال برای تایپ متون خود به نرم افزار Microsoft Word مراجعه کرده باشید دیده اید که هنگام تایپ متون فارسی در Word اعداد به صورت انگلیسی نمایش میابند که این موضوع میتواند یک دست بودن و زیبایی کار شما را از بین ببرد. با استفاده از این ترفند میتوانید کاری کنید که هنگام تایپ متون فارسی اعداد فارسی باشند و در زمان تایپ متون انگلیسی اعداد به صورت انگلیسی نمایش یابند. چیزی که بهترین حالت ممکن است.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۱

81- اشتباهات زیردستان را بیش از حد لازم به آنها گوشزد نکنید.
82- امین و رازدار افراد باشید.
83- روی اشتباهات خود پافشاری نکنید و بی‌تعصب خطاهای خود را بپذیرید.
84- با عبارات کنایه‌آمیز و نیشدار به دیگران درس عبرت ندهید.
85- با آرامش و خونسردی به حرفهای دیگران گوش کنید و برای صرفه‌جویی در زمان مرتباً حرف آنان را قطع نکنید.
86- روش محاسبات مالی را تا حدی یاد بگیرید تا قادر به تجزیه و تحلیل‌های گزارشات مالی سازمان باشید.
87- در جلسات دائماً به ساعت خود نگاه نکنید.
88- به نحوه پوشش و ظاهر خود توجه کنید.
89- تا صحت و سقم مسأله‌ای روشن نشده، کسی را مؤاخذه نکنید.
90- معاشرین چاپلوس خود را جدی نگیرید.
91- نکات جالب و پندآموز کتابهایی را که می‌خوانید، در دفتری یادداشت کنید و در موارد مناسب آنها را به کار ببرید.
92- انعطاف‌پذیر باشید.
93- بدون توهین به عقاید دیگران، با آنها مخالفت کنید.
94- نسبت به قول خود پایبند باشید.
95- در موقعیت‌های بحرانی بر خود مسلط باشید و نگذارید زیردستان از اضطراب شما آگاه شوند.
96- برای حرف زدن زیباترین و خوش‌آهنگ‌ترین الفاظ را انتخاب کنید.
97- ریسک‌‌پذیر باشید.
98- نحوه استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط با کار خود را بیاموزید.
99- برای ثبت ایده‌های درخشانی که ناگهان به ذهن می‌رسند، همیشه یک قلم و کاغذ به همراه داشته باشید.
100- کتابخانه سازمان را به روز کنید و اسامی کتابهایی را که اضافه می‌شود به صورت لیست منتشر شده در اختیار کارمندان قرار دهید.
101- مطمئن شوید ابراز رضایت شغلی افراد به سبب ترس از توبیخ مسئولین و سرپرستان نیست.
102- به واسطه مدیر بودن خود، از دیگران توقع بیجا نداشته باشید.
103- در اولین فرصت در خاتمه دادن به مشاجرات و کدورتهایی که بین کارمندان پیش می‌آید، حکمیت کنید و برقرار کننده صلح و آشتی باشید.
104- در مصاحبه‌ استخدامی افراد به سوابق کاری آنان توجه و به خاطر داشته باشید کارمند موفق کارنامه‌ای پربار به همراه دارد.
105- از انحصاری کردن خدمات رفاهی سازمان پرهیز کنید و اجازه دهید همه سطوح از این خدمات بهره‌مند شوند.
106- زمان دقیق پیاده‌سازی تصمیمات اخذ شده را پیدا کنید، چون ممکن است اجرای یک نقشه خوب، در زمان نامناسب با شکست روبه‌رو شود.
107- برای حفظ اطلاعات سازمانی، از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم حفاظتی استفاده کنید.
108- زبده‌ترین کادر بازاریابی را گردآوری کنید و حتی زمانی که سوددهی سازمان در وضع مناسبی قرار دارد، از آنان بخواهید ریتم فعالیت‌های خود را کند نکرده و همچنان به صورت جدی ادامه دهند.
109- به منظور جلوگیری از تک‌روی و رقابت‌های ناسالم، روحیه انجام کار گروهی در سازمان را تقویت کنید.
110- از عنوان کردن فرامین غیرقابل اجرا و غیرمنطقی احتراز جویید، زیرا جز خدشه‌دار کردن شخصیت حرفه‌ای شما پیامدی ندارد.
111- عملکرد افراد را در زمان اضافه‌کاری کنترل کنید تا بدینوسیله از سوء استفاده افراد ناشایست که به عنوان اضافه‌کاری در سازمان به انجام کارهای شخصی یا اتلاف وقت می‌پردازند، جلوگیری شود.
112- از نگارش واژه‌ای که از صحت املای آن اطمینان ندارید، پرهیز کنید و برای حصول اطمینان از نگارش صحیح لغاتی که فراموش کرده‌اید، همیشه یک فرهنگ لغت در دسترس داشته باشید.
113- وقتی در مورد موضوعی محرمانه صحبت می‌کنید، مراقب استراق سمع دیگران باشید.
114- اموال مهم سازمان را بیمه کنید.
115- در سلام کردن و ایجاد ارتباط دوستانه پیشقدم باشید.
116- مراقب سلامتی خود باشید و هرگز از یاد مبرید عقل سالم در بدن سالم است.
117- مطمئن شوید کادر مالی شما به موقع در پرداخت صورت حساب‌ها اقدام می‌کنند و پرداختها بنا به دلایل غیرموجه، به تعویق نمی‌افتد. چون تأخیر در پرداخت‌ها به اعتبار مالی شما لطمه جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.
118- عیب‌جو و بهانه‌گیر نباشید و اجازه ندهید این دو خصلت در شما به عادت مبدل شود.
119- هرگز از خاطر نبرید انسان، اشرف مخلوقات است و با درایت و پشتکار می‌تواند برای هر مشکلی، راه حل مناسبی پیدا کند.
120- برخی از بازنشستگان پس از بازنشستگی تمایل به ادامه کار دارند، اگر می‌خواهید این افراد را به کار بگیرید توجه داشته باشید توانایی و انرژی و یا انگیزه‌ کافی جهت نیل به اهداف سازمانی در این افراد وجود داشته باشد و درخواست کار آنها صرفاً به دلیل رفع نیاز مالی نباشد.
121- همواره هوشیار باشید کسی در سازمان جهت حفظ عنوان شغلی و موقعیت خود به عنوان ترمز برای نیروهای فعال و پرانرژی عمل نکند.
122- از اشتباهات خود درس بگیرید و آن را به دیگران نیز درس بدهید.
123- حتی وقتی موردی پیش آمده که به شدت ترسیده‌‌اید، اجازه ندهید اطرافیان از این حس شما مطلع شوند.
124- افراد متخصص سازمان را برای اخذ نشریه‌های تخصصی آبونه کنید.
125- هیچکس را دست کم نگیرید.
126- حامی ضعیفان باشید و اجازه ندهید حق کسی ضایع شود.
127- اگر در جمعی هستید که موضوع مورد بحث را نمی‌دانید و روشن شدن این امر به اعتبار علمی شما لطمه خواهد زد، لازم نیست با اظهار نظر در مورد آن، عدم آگاهی خود را عیان سازید. می‌توانید سکوت کنید تا در اولین فرصت به تکمیل اطلاعات خود بپردازید.
128- آرام و شمرده صحبت کنید.
129- زمانی که از کسی اشتباهی سر می‌زند، با رفتار صحیح و منطقی او را شرمنده کنید، نه با توهین و ناسزا.
130- به اندازه کافی استراحت کنید و اجازه ندهید خستگی و استرس به سلامت روحی شما لطمه وارد کند.
131- هر از چند گاهی جلسه‌ای به منظور پرسش و پاسخ با حضور سرپرستان ترتیب دهید تا از صحبت عملکرد و برنامه‌های آنان مطمئن شوید.
132- سرپرستان و مسئولین، پل ارتباطی مدیریت و کارمندان هستند، تا از استحکام این پل مطمئن نشده‌اید بی‌محابا گام برندارید، چون در غیر این صورت ممکن است سقوط کنید.
133- کارمندان را تشویق کنید تا با ابتکار در انجام کارهایشان راههایی برای صرفه‌جویی و پایین آوردن هزینه‌ها پیدا کنند.
134- کتاب قانون تجارت را در دسترس داشته باشید.
135- با توجه بیش از حد به افراد خاص، حسادت دیگران را برانگیخته نکنید.
136- به دیگران فرصت جبران اشتباهاتشان را بدهید.
137- نقاط ضعف و قوت خود را کشف کنید.
138- مطمئن شوید هیچ منبع انرژی، بیهوده به هدر نمی‌رود. برای مثال کسی را موظف کنید تا از خاموش بودن چراغها و بسته بودن شیرهای آب پس از اتمام ساعات اداری و خروج نیروها اطمینان حاصل کند.
139- با اولین برخورد، در مورد کسی قضاوت نکنید.
140- حس ششم خود را نادیده نگیرید.
141- هر کسی را فقط با خودش مقایسه کنید، نه دیگران.
142- برای هر بخش، یک جعبه کمک‌های اولیه تهیه کنید.
143- اعجاز عبارات تأکیدی و مثبت را نادیده نگیرید.
144- راحت‌ترین مبلمان و چشم‌نوازترین وسایل را برای اتاق خود تهیه کنید و برای استفاده بهینه از فضا و زیبایی محیط از طراحان داخلی کمک بگیرید.
145- پنجره‌ها را مسدود نکنید، اجازه دهید همگان از نور و هوای تازه که ارزانترین موهبتهای الهی هستند، بهره‌مند شوند. گاهی وزش یک نسیم می‌تواند آرامش چشمگیری برای محیط به ارمغان بیاورد.
146-از انجام هر جابه‌جایی برای نیروی انسانی در محیط کار، نمی‌توان نتیجه مطلوب گردش شغلی را حاصل نمود. اگر جابه‌جایی کارمندان اصولی و حساب شده نباشد، باعث افت راندمان کاری و دلزدگی آنان از کارشان می‌‌شود.
147- مراقب باشید و اجازه ندهید سرپرستان و مسئولان برای پیاده‌سازی نظرات شخصی و اجرای فرامین خود، خودسرانه دستوری را به اسم شما اعلام کنند، زیرا در این صورت اگر این دستورات صحیح و قابل اجرا نباشد، از حسن شهرت و محبوبیت شما کاسته خواهد شد.
148- سرمایه‌های مالی، وقت و انرژی نیروی انسانی را با آموزشهای غیرضروری به هدر ندهید. برای هر کسی آموزشی را تدارک ببینید تا بتواند از آن در بهبود بخشیدن کارهایش استفاده کند. در غیر این صورت وقتی فرصتی برای استفاده از این آموخته‌ها دست ندهد، خیلی زود به ورطه فراموشی سپرده می‌شود و هرگز تبدیل به یک مهارت نمی‌شود.
149- بی‌طرفانه راجع به مسائل تصمیم‌گیری کنید تا زاویه دید شما وسعت پیدا کند.
150- با هر نوع بی‌انضباطی مبارزه کنید.

151- روز خود را با خوردن صبحانه‌ای مقوی آغاز کنید.
152- از ایمن بودن آسانسورها و سایر وسایل مهم اطمینان حاصل کنید و اگر احتیاج به تعبیر یا تغییر دارند، بدون فوت وقت اقدام کنید.
153- حتی اگر سن شما از کارمندان کمتر است، آنچنان دلسوزانه با مسائلشان برخورد کنید تا لقب "پدر سازمان" را کسب کنید.
154- جهت حفظ سلامتی و چالاکی هر روز حداقل 15 دقیقه نرمش کنید.
155- در برخی از برنامه‌ریزی‌ها و اخذ تصمیمات از کارکنان نیز نظرخواهی کنید تا با این مشارکت صمیمیت بیشتری بین مدیریت و کارکنان برقرار گردد و حس مسئولیت‌پذیری افراد افزایش یابد.
156- از کارکنان بخواهید اگر با مشکلی روبه‌رو می‌شوند ضمن اعلام آن مشکل چند راه حل مناسب نیز ارائه دهند.
157- گاهی اوقات بدون اطلاع قبلی وارد اتاق کارکنان شوید و شخصاً با آنان به گفت‌وگو بپردازید.
158- با برقراری امنیت شغلی در محیط روحیه کاری افراد را بهبود ببخشید.
159- اگر به افراد شخصیت بدهید و با برخوردهای نادرست عزت نفس آنان را پایمال نکنید آنان به مثابه اهرم عمل می‌کنند و قادر خواهند بود مسئولیت‌هایی که به عهده آنان است بدون استرس و فشار روحی و با کیفیت بهتری به انجام برسانند.
160- مشوق و ترویج‌دهنده کار تیمی باشید تا هماهنگی و همسویی کارکنان جایگزین رقابت‌های ناسالم شود.

منبع:وبلاگ تخصصی مدیریت


:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۰
یکی از ویژگی‌های دوران معاصر، سرعت و شتابی است که زندگی و کار به خود گرفته است. براساس ویژگی‌های این دوره، حتی ادبیات، روزنامه‌نگاری و اطلاع‌رسانی نیز تغییراتی کرده ‌است. به عبارت دیگر در حوزه داستان‌نویسی، پس از رمان‌های چند جلدی دهه‌های نخست قرن بیستم، شاهد ظهور داستان‌های مینی مالیستی و کوتاه هستیم، در حوزه روزنامه‌نگاری و اطلاع‌رسانی هم، خبرنویسی و ارائه اطلاعات با کمترین حجم و بیشترین اطلاعات از پیامدهای روزگار معاصر است. در این ارتباط، 160 نکته کاربردی و اجرایی در مدیریت را برای مطالعه مدیران، سرپرستان و کلیه افرادی که به طور مستقیم با انسانها سروکار دارند، ارائه کرده‌ایم که می‌تواند چکیده دهها کتاب و اثر علمی مدیریتی در این خصوص باشد.
1- در انجام کارها روی شیوه‌ای خاص تأکید نکنید. شاید کسی بتواند از مسیر کوتاه‌تر و بهتری شما را به مقصد برساند.
2- توجه داشته باشید دانش و تجربه، هیچ کدام به تنهایی رهگشا نیستند، مثل اکسیژن و هیدروژن که از ترکیب معینی از آنها هوای تنفس ما تأمین می‌شود، می‌توان با آمیختن دانش و تجربه، راهکارهای حیاتی و استثنایی خلق کرد.
3- از هر فرصتی برای استخدام و به کارگیری افراد برجسته استفاده کنید.
4- به خاطر داشته باشید رعایت استانداردهای محیط کار در کارایی کارمندان مؤثر است.
5- با فرق گذاشتن بیهوده بین افراد گروه، انگیزه کاری آنها را از بین نبرید.
6- از مشورت و نظرخواهی با نیروی جوان ابایی نداشته باشید.
7- با رفتارهای ضد و نقیض، اعتماد زیردستان را از خود سلب نکنید.
8- در به وجود آوردن فضای رقابتی سالم، کوشا باشید.
9- برای ارتقای سطح دانش کارمندان و افزایش بهره‌وری آنان، کلاسهای آموزشی ترتیب دهید و از لوازم کمک آموزشی بهره گیرید.
10- دقت کنید که توبیخ کارمند خطاکار، باید متناسب با اشتباهاتش تعیین شود.
11- مطمئن شوید مأمور خریدی که برای سازمان در نظر گرفته‌اید، علاوه بر کاردانی و رعایت اصول درست بازاریابی، مورد اعتماد، زرنگ و خوش‌سلیقه نیز هست و همان‌گونه که بر قیمت کالاها توجه دارد، بر زیبایی و کیفیت آنها نیز اهمیت می‌دهد.
12- در صورت لزوم با قاطعیت نه بگویید.
13- سعی کنید با اصول ساده روانشناسی آشنا شوید.
14- طوری رفتار کنید که دیگران شما را به عنوان الگو انتخاب کنند و آینده کاری دلخواه خود را در قالب شخصیت شما مجسم کنند.
15- هرگز در حضور کارمندان با دیگر معاشرین خود، پشت سر افراد بدگویی نکنید.
16- رعایت سلسله مراتب کاری را به مسئولین و سرپرستان گوشزد کنید.
17- برای آزمودن کارمندانتان با آزمایشهای فاقد ارزش و بی‌اساس، شخصیت آنان را زیر سؤال نبرید.
18- با شروع به موقع جلسات، وقت‌شناسی را عملاً به حاضرین بیاموزید.
19- برای گیراتر شدن سخنان خود، همیشه چند عبارت کلیدی از بزرگان و افراد برجسته در ذهن داشته باشید و در موقع لزوم آنها را به کار ببرید.


:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۲۰
برای استفاده از خطوط عمودی جدا کننده در برنامه Word می توانید به شکل سریع و تنها با استفاده از سه کاراکتر یک خط عمودی با اشکال متفاوت بسازید. این کار سرعت شما را در بسیاری از پروژه های Word بالا می برد.


بدین منظور:
نرم افزار MS Word را اجرا کنید.
سپس با استفاده از سه حرف زیر خطوط مربوطه (ترفندستان) را رسم کنید.
خط ربط ( --- )
زیرین خط ( ___ )
علامت مساوی ( === )
علامت مربع( ### )
ستاره ( *** )
تیلد ( ~~~ )


منبع ترفند: وب سایت ترفندستان


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
یکی از نشانه های کاربران حرفه ای عملکرد سریع آنها توسط کلیدهای میانبر است. میتوان گفت تمامی نرم افزارها این کلیدهای میانبر را برای سهولت کار کاربران دارا هستند. در این ترفند قصد داریم به معرفی تمامی کلیدهای میانبر موجود در بسته نرم افزاری آفیس برای برنامه های Excel , PowerPoint , Word و ... و همچنین نحوه عملکرد هر یک بپردازیم. اگر قصد دارید در زمان خود صرفه جویی کنید این کلیدها را به خاطر بسپرید.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
قصد داریم تا هم اکنون 7 ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word را به شما معرفی کنیم. با بکار بستن این ترفندها در کار خود با نرم افزار Word سرعت بخشید و همچنین خود را حرفه ای تر نشان دهید.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
یکی از قابلیت هایی که همواره در نرم افزار Microsoft Word از همان ابتدا موجود بوده است ، امکان رسم جداول به منظور تنظیم سطرها و ستونهای مختلف در در داخل متن بوده است. اما در آخرین نسخه مجموعه آفیس ، Word 2007 قابلیت جالبی در این خصوص را داراست. به طوریکه شما میتوانید به سادگی تمام و تنها با استفاده از دکمه های کیبورد جدول های مختلفی را در داخل Word 2007 ترسیم کنید. بدون نیاز به کلنجار رفتن با قسمتهای مختلف برنامه. در این ترفند قصد داریم تا به معرفی این موضوع که بسیاری از کاربران از آن بی خبرند بپردازیم.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
مبحث آمار یکی از مباحثی است که تقریبأ همگی افراد با آن سر و کار دارند. به ویژه مباحث اصولی و اولیه آن که در دبیرستان نیز به دانش آموزان آموخته میشود. میانگین، میانه و مد سه قسمت از مباحث کلیدی و پایه آمار هستند. میانگین عبارت است از مجموع مقادیر موجود در یک مجموعه داده‌ها تقسیم بر تعداد آن‌ها، میانه مقداری است که تعداد داده‌های قبل و بعد از آن پس از مرتب کردن داده‌ها با هم برابر باشند و نهایتأ مد داده‌ای است که در یک مجموعه بیشترین فراوانی را دارد. اما اگر به مبحث IT بازگردیم نرم افزار اکسل را در این زمینه خواهیم داشت که با این نوع تعریفات ریاضی ارتباط زیادی دارد. هم اکنون قصد داریم به معرفی نحوه محاسبه میانگین، میانه و مد در میان داده های موجود در یک فایل اکسل به ساده ترین شکل ممکن بپردازیم.:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
همان‏طور که می‏دانید در تمامی محیط‏ها و برنامه‏های ویندوز، برای رفتن به کادر بعدی، گزینه بعدی و یا مورد بعدی، می‏توان از کلید Tab استفاده کرد. همچنین یکی از پر‏استفاده‏ترین کلیدهای کیبورد به ویژه به هنگام چرخ‏زنی در محیط اینترنت، کلید Tab است. با استفاده از این کلید شما می‏توانید با سرعت بیشتری فرم‏های اینترنتی را پر کنید و از کادری به کادر دیگر بروید. اما در صورتی که در هنگام پر کردن یک فرم، کادری را به اشتباه تایپ کنید و کلید Tab را بلافاصله بزنید، ناچاراً برای بازگشت به کادر قبلی از ماوس استفاده خواهید کرد. این مورد شاید برای کاربران آماتور موضوعی ساده باشد اما برای حرفه‏ای‏ها آزار‏دهنده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی کلید ترکیبی بپردازیم که عملکردی عکس کلید Tab دارد؛ بدین صورت که با بهره‏گیری از آن به هنگام پر کردن یک فرم اینترنتی در مرورگر یا هر جای دیگر می‏توانید مستقیماً و بدون نیاز به ماوس به کادر قبلی بازگردید.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
شاید شما نیز همانند بسیاری از کاربران می‏پندارید که تنها عملکرد غلتک ماوس، بالا و پایین کردن سریع صفحات است. در صورتی در برنامه‏های مختلف و محیط ویندوز، غلتک ماوس کاربری‏های متنوعی دارد. در این ترفند قصد داریم به دو کاربرد متفاوت از غلتک ماوس در مرورگرهای وب بپردازیم. بستن سریع تب‏ها و همچنین باز نمودن لینک‏ها در یک تب جدید، تنها به وسیله غلتک ماوس، این دو عملکرد هستند.

:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۹
فرض کنید دو فایل Word در اختیار دارید و می‏خواهید بدانید که محتوای این دو فایل چه تفاوت‏هایی با یکدیگر دارد. این موضوع زمانی کاربرد بیشتری دارد که قصد دارید تفاوت‏های نسخه اصلی و یک نسخه اصلاح شده یک متن را دریابید. به ویژه در کارهای گروهی این موضوع بیشتر نیاز می‏شود. جالب است بدانید در نسخه‏های 2007 و 2010 نرم‏افزار Word چنین قابلیتی وجود دارد. در این ترفند قصد داریم به نحوه مقایسه محتوای دو فایل Word با همدیگر توسط خود نرم افزار Word بپردازیم.
:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۸
در صورتی که با نرم‏افزار Microsoft Office آشنایی دارید حتماً می‏دانید که جهت جمع زدن اعداد داخل دو یا چند سلول بایستی از فرمول SUM استفاده کرد. اما هر بار تایپ نمودن این فرمول جهت انجام عمل جمع ممکن است خسته کننده و وقت گیر باشد. در این ترفند قصد داریم نحوه محاسبه سریع جمع سلول‏ها در اکسل را به صورت سریع و با استفاده از از کلیدهای ترکیبی کیبورد برای شما بازگو نماییم.


بدین منظور:
ابتدا سلولی که قصد دارید نتیجه عمل جمع در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید.
حال (ترفندستان) ابتدا کلید Alt را گرفته و نگه دارید، سپس کلید = را فشار دهید.
اکنون سلول‏هایی که قصد دارید جمع زده شوند را انتخاب کنید و نهایتاً کلید Enter را فشار دهید.
خواهید دید که جمع اعداد، درون سلول مورد نظر درج خواهد شد.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۸

شروع به نوشتن یک ایمیل میکنید. تصاویر و فیلم های شخصی یا مطالب بسیار محرمانه را به آن اضافه میکنید.آنقدر سرتان شلوغ است که حتی اسم افراد را نیز قاطی کرده اید. به جای محمد علی پور روی محمد علی زاده کلیک میکنید. send را میزنید و یک لحظه احساس میکنید دنیا روی سرتان خراب شد !!!


اما شما میتوانستید با فعال کردن یک امکان ساده و بسیار کاربردی ایمیل های ارسال شده را تا 30 ثانیه بعد از ارسال لغو و یا به قول خودمان undo کنید.

روش فعالسازی در ادامه مطلب

برای فعال کردن این سرویس فقط کافیست به setting بروید. از آنجا روی Labs کلیک کنید و دنبال Undo send بگردید. روی گزینه Enable کلیک نمایید. Save Changes را فشار دهید. کار تمام شد.از این به بعد این گزینه در اختیار شماست.:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۱۸
در سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای ، چهار مقاله توسط اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ارائه شد 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این کنفرانس که با محوریت پل ، شریان های حیاتی و تکنولوژی بتن در شهر تبریز برگزار شد؛ چهار مقاله اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان این دانشگاه به صورت شفاهی ، چاپ و پوستر شد . 
ارائه مقاله به صورت شفاهی با عنوان " ارزیابی مدل های مدیریت بحران در سیستم حمل و نقل با رویکرد در تصمیم گیری چند معیاره " توسط مهندس مرضیه مظفری استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، امیر یاوری و محسن حاج کاظمیان از اعضای مرکز ، ارائه مقاله به صورت پوستر با عنوان " بررسی وضعیت سازه ای پل های بتن مسطح شهر تهران و ارائه روش های بهسازی آن ها " توسط مهندس مسعود طاری بخش استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، امیر یاوری ، محمد حسین کریم نژاد و کامران امینی از اعضای مرکز ، ارائه مقاله به صورت پوستر با عنوان "seimic performance of bridges: lessons learned from the past earthquakes" توسط کامران امینی و امیر یاوری از اعضای مرکز و ارائه و پذیرش " مقاله برای چاپ با عنوان مزیت های استفاده از بتن خودتراکم در سطوح تزیینی و معماری " توسط مهندس ایمان مهدی پور ، شهرزاد کریم زاده و مریم خانجانی از از اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این کنفرانس پذیرفته و ارائه شد .


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۰۴
مقاله اعضای مرکز تحقیقات مدیریت و بهره وری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در همایش بازرگانی استان قزوین به عنوان مقاله برتر شناخته شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله مهدی بهبودی و آمنه شعبانی، مدیرگروه پژوهشی و بازرگانی و بازاریابی و از اعضای مرکز تحقیقات و مدیریت بهره وری این دانشگاه با عنوان " بازاریابی بین المللی ، بومی استان با رویکرد ایجاد گرایش صادراتی " موفق به کسب مقاله برتر در این همایش lمعرفی شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۰۴
در سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای ، چهار مقاله توسط اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ارائه شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این کنفرانس که با محوریت پل ، شریان های حیاتی و تکنولوژی بتن در شهر تبریز برگزار شد؛ چهار مقاله اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان این دانشگاه به صورت شفاهی ، چاپ و پوستر شد . 
ارائه مقاله به صورت شفاهی با عنوان " ارزیابی مدل های مدیریت بحران در سیستم حمل و نقل با رویکرد در تصمیم گیری چند معیاره " توسط مهندس مرضیه مظفری استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، امیر یاوری و محسن حاج کاظمیان از اعضای مرکز ، ارائه مقاله به صورت پوستر با عنوان " بررسی وضعیت سازه ای پل های بتن مسطح شهر تهران و ارائه روش های بهسازی آن ها " توسط مهندس مسعود طاری بخش استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، امیر یاوری ، محمد حسین کریم نژاد و کامران امینی از اعضای مرکز ، ارائه مقاله به صورت پوستر با عنوان "seimic performance of bridges: lessons learned from the past earthquakes" توسط کامران امینی و امیر یاوری از اعضای مرکز و ارائه و پذیرش " مقاله برای چاپ با عنوان مزیت های استفاده از بتن خودتراکم در سطوح تزیینی و معماری " توسط مهندس ایمان مهدی پور ، شهرزاد کریم زاده و مریم خانجانی از از اعضای مرکز تحقیقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این کنفرانس پذیرفته و ارائه شد .


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۹/۰۳
مقاله استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مجله آمریکایی با درجه علمی ISI چاپ و منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، مقاله مهندس سید سعید حاجی نصیری ، عضو هیات علمی دانشکده برق این دانشگاه با عنوان " تحلیل پایداری در خطوط ارتباطی مبتنی بر گرافن " در مجله امریکایی Electron Derice Letters با درجه علمی ISI چاپ و منتشر شد . 
ماده گرافن که کاشف آن امسال برنده جایزه نوبل فیزیک شد ؛ در نانو الکترونیک کاربرد وسیعی دارد . یکی از مهم ترین کاربردهای این ماده استفاده در ساخت خطوط ارتباطی مدارات مجتمع است . این مقاله نیز برای اولین بار درجهان بحث پایداری این نوع خطوط ارتباطی را بررسی کرده است . این حوزه باعث به کارگیری ادوات بسیار پرسرعت در صنایع نانو الکترونیک خواهد شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۸/۲۴
در چهلمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و کامپیوتر ژاپن، 3 مقاله توسط استاد این دانشگاه پذیرفته و به صورت حضوری ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این کنفرانس که بیش از هزار مقاله به آن ارسال شده بود؛ مقالات صادق عابدی از اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت این دانشگاه به صورت حضوری ارائه شد. 
مقاله " استفاده و به کارگیری از زنجیره مارکوف و شبیه سازی در تجزیه و تحلیل و بهینه سازی سیستم های خط تولید " با همکاری و راهنمایی دکتر موسی خانی ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و دکتر حمیدی از استادان این دانشگاه ، مقاله " مطالعه استراتژی های تولید در شرکت های کوچک و متوسط در کشور و ارائه مدل تصمیم گیری چند هدفه " و مقاله " طراحی مدل جامع زنجیره تامین تحت عملکرد نامطمئن تامین کنندگان" مقالات ارائه شده توسط وی در این کنفرانس بود. 
مقاله اول مباحثی را در حوزه سیستم های تولیدی رویکردی نوین در بالانس خط تولید در کارخانه جات لوازم خانگی در کشور با استفاده از ابزار شبیه سازی را ارائه می دهد. 
مقاله دوم با هدف بررسی انواع استراتژی های تولید در شرکت های کوچک و متوسط در ایران با انجام مطالعه موردی در چند شرکت صنعتی شاخص های تصمیم گیری استخراج و در نهایت برای انتخاب رویکرد مناسب برای انجام سفارش های کاری مدل برنامه ریزی چند هدفه ارائه شد که با استفاده از آن شرکت هایی که در این طبقه بندی قرار می گیرند می توانند با توجه به موقعیت خود استراتژی مناسب را انتخاب کنند. مقاله سوم نیز با توجه به ریسک پذیری در انجام سفارشات توسط تامین کنندگان مدل تصمیم گیری با پارامترهای احتمالی ارائه شده است. 
کنفرانس بین المللی تخصصی و معتبر مهندسی صنایع و کامپیوتر تحت حمایت مجله بین المللی مهندسی و کامپیوتر هر ساله توسط یکی از دانشگاه های معتبر در کشورهای مختلف برگزار می شود. 
صادق عابدی دانشجوی دکترا و نفر نخست آزمون دکترای دانشگاه علوم و تحقیقات واحد تهران در سال گذشته است و در سال 2009 نیز در کنفرانس مهندسی صنایع و کامپیوتر که به میزبانی فرانسه برگزار شد موفق به ارائه مقاله شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۸/۰۳
دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد؛ در اولین دوره مسابقات کاپ جهانی کاراته سبک شوتوکان (w.s.k.f) دو مدال برنز کسب کند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این مسابقات که در شهر نیکوزیای قبرس و با شرکت بیش از 20 کشور جهان برگزار شد؛ میلاد صافی ، دانشجوی رشته معماری این دانشگاه موفق شد ؛ در رده امید و در وزن 84+ کیلو گرم و در رده بزرگسالان در همین وزن مدال برنز را کسب کرده و پرچم کشورمان را به اهتزاز در آورد. 
میلاد صافی در رده امید ابتدا کاراته کای ایرلندی را شکست داد و پس از غلبه بر ورزشکار ونزوئلایی در نیمه نهایی با شکست برابر نماینده کشور دانمارک به مدال برنز بسنده کرد. 
در این وزن 40 شرکت کننده حضور داشتند. 
وی هم چنین در وزن 84+ کیلو گرم رده بزرگسالان ، به عنوان نماینده کشورمان به رقابت با دیگر کاراته کاهای مطرح جهان به رقابت پرداخت و پس از پیروزی بر کاراته کارهایی از کشور روسیه ، قبرس ، سوئیس و ونزوئلا ، در نیمه نهایی با شکست برابر ورزشکار ازبکستانی به مدال برنز دست پیدا کرد . در این وزن 48 ورزشکار شرکت داشتند. 
در این مسابقات تیم دانشگاه آزاد اسلامی که به نمایندگی از کشورمان حضور داشت ؛ با کسب 5 مدال طلا ، 9 مدال نقره و 13 مدال برنز در مجموع مدال ها پس از کشور های ایرلند و روسیه به مقام سوم جهان دست پیدا کرد. 
در این مسابقات احمد صافی ، رضا صافی و محمد تقی اسفندیاری به عنوان مربی ، هدایت تیم دانشگاه آزاد اسلامی را به عهده داشتند. 
هم چنین در این مسابقات ، دکتر جاسبی رییس دانشگاه آزاد اسلامی ، از سوی فدراسیون جهانی کاراته ، به عنوان نایب رییس این فدراسیون و رییس سبک شوتوکان (w.s.k.f) در آسیا منصوب شد. 
میلاد صافی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به غیر از کسب این دو مدال جهانی توانسته در مسابقات بین المللی متعدد هم چون چهارمین دوره مسابقات آسیایی در کره جنوبی یک مدال طلا و یک مدال برنز در وزن 75+کیلوگرم و در پنجمین دوره این مسابقات یک مدال برنز در وزن 84+ کیلو گرم کسب کند. کسب یک مدال نقره در مسابقات جهانی ژاپن در سال 2009 و کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز در مسابقات بین المللی کاراته ایران زمین به مناسبت نیم ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامی در وزن های 75+ و 84+ کیلو گرم در دو سال متوالی و کسب چندین مقام در مسابقات داخلی از دیگر افتخارات وی است.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۸/۰۳
وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رتبه اول بخش های طراحی و آمار بازدید را در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، بر اساس آخرین رده بندی نظام ارزیابی وب سایت های دانشگاه و موسسات پژوهشی سراسر کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد در بخش طراحی و ترافیک (آمار بازدید) مقام اول را در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور کسب کند.
هم چنین در بخش طراحی وب سایت ها نیز این دانشگاه موفق شد؛ در بین دانشگاه ها و موسسات پژوهشی سراسر کشور ، مقام سوم را به دست آورد.
وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به آدرس اینترنتی www.qiau.ac.ir هر روزه با انعکاس جدید ترین اخبار، رویدادها و اطلاعیه ها از موفقیت های دانشجویان ، استادان و کارکنان این دانشگاه درعرصه های مختلف داخلی و خارجی به یکی از سایت ها و منابع اصلی خبرگزاری های معتبر ایران و جهان تبدیل شده است.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
روزی مردی داخل چاله ای افتاد و بسيار دردش آمد ...

یک روحانی او را دید و گفت :حتما گناهی انجام داده ای!

یک دانشمند عمق چاله و رطوبت خاک آن را اندازه گرفت!

یک روزنامه نگار در مورد دردهایش با او مصاحبه کرد!

یک یوگيست به او گفت : این چاله و همچنين دردت فقط در ذهن تو هستند در واقعيت وجود ندارند!!!

یک پزشک برای او دو قرص آسپرین پایين انداخت!

.

.

.:: موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
-ایزو 11180 مربوط به نشانی یابی پستی
-ایزو 11404 مربوط به داده های وابسته زبانی - کامپیوتر
-ایزو 11578:19956 مربوط به فنآوری اطلاعات - تبادل اطلاعات و سازگاری بین سیستم های متفاوت با -استانداردهای متفاوت OSI
-ایزو 11783 مربوط به پروتکل ها و قوانین کشاورزی صنعتی
-ایزو 11801 مربوط به فنآوری اطلاعات - اساس عمومی کابل کشی برای مشتریان
-ایزو 11898 مربوط به وسایل حمل و نقل جاده ای - شبکه کنترل کننده CAN
-ایزو 12006 مریوط به ساختمان های اطلاعاتی
-ایزو 13239 مربوط به کنترل سطح بالای پیوند های داده ای HDLC
-ایزو 13239 مربوط به اس.کیو.ال چند رسانه ای
-ایزو 13250 مربوط به سرفصل نقشه ها
-ایزو 13346 مربوط به سرعت و ساختمان داده ها برای رایت
-ایزو 13370 مربوط به خصوصیات گرمایشی ساختمان - انتقال گرما از طریق زمین
-ایزو 13406 مربوط به وسائل آرگونومی برای کار
-ایزو 1-13406:1999 مربوط به وسائل آرگونومی - مقدمه و معرفی
-ایزو 2-13406:1002 مربوط به وسائل آرگونومی - پانل های تخت
-ایزو 13407:1999 مربوط به طراحی مراکز انسانی برای سیستم متعامل
-ایزو 13450 مربوط به فرمت فیلم های 110 میلیمتری
-ایزو 13485:2003 مربوط به مدیریت جامع سیستم ها برای طراحی و تولید ابزار پزشکی
-ایزو 13490 مربوط به فنآوری اطلاعات - برای دیسک ها و فایل یکبار خوانشی و یکبار بازنویسی
-ایزو 1-13567 مربوط به فنون مستندسازی محصولات
-ایزو 13568:2002 مربوط به فنآوری اطلاعات - فرمت زی Z
-ایزو 13616 شمارگذاری حساب های بانکی IBAN
-ایزو 1-13849 اصول عمومی طراحی سیستم های کنترل برای تشکیلات امن و سالم:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
-ایزو ۵۱۶۷مربوط به اندازه گیری جریان سیار قطع برش عمودی
-ایزو ۱-۵۱۶۷مربوط به اصول کلی و مایحتاج
-ایزو ۲-۵۱۶۷مربوط به دهانه صفحه‌های فلزی
-ایزو ۳-۵۱۶۷مربوط به قطر دهانه لوله‌ها
-ایزو ۴-۵۱۶۷مربوط به استادندارهای دهانهٔواشرهاو لوله‌ها
-ایزو ۵۲۱۸مربوط به استاندارهای جنسیتی
-ایزو ۵۴۵۵مربوط به استاندارهای معیارنقشه کشی- مقیاس
-ایزو ۵۷۷۵مربوط به استانداردهای تایر و آج بیرونیدوچرخه
-ایزو ۵۸۰۰مربوط به سرعت فیلم‌های عکاسی
-ایزو ۵۹۶۴مربوط به راهنمای عرضه و بهبود در بایگانی‌های چند زبانی
-ایزو ۵۹۷۱:۱۹۸۱مربوط به استانداردهای اندازهٔ لباس - جنسنایلون(Nylons)
-ایزو ۶۱۶۶مربوط به ساختارکدهای شناسایی و امنیتی جهانی(ISIN)
-ایزو ۶۳۴۴مربوط به استانداردهای پوشش سطوحتراشکاریو پولیش شده- بررسی اندازه تراش
-ایزو ۱-۶۳۴۴مربوط به آزمودن اندازه و سطح تراش
-ایزو ۲-۶۳۴۴مربوط به اندازه و سطح تراش - قسمت دوم macrogrits
-ایزو ۳-۶۳۴۴مربوط به اندازه و سطح تراش - قسمت سوم macrogrits
-ایزو ۶۴۲۹مربوط به فناوری اطلاعات - توابع کنترلی برای کدهای کاراکتری
-ایزو ۶۴۳۸مربوط به مربوط به اطلاعات و اسناد- کاراکترهایآفریقابرای فهرست بندی
-ایزو ۶۷۰۹مربوط به استاندارهای جهانی طول , عرض و ارتفاع جهانی
-ایزو ۶۹۴۶مربوط به اجزا و ترکیبات ساخت و ساز - محاسبه مقاومت گرمایی و عبور گرمایی
-ایزو ۷۰۰۱مربوط بهسمبل‌هایکامپیوتری عمومی
-ایزو ۷۰۰۲مربوط به تولیدات غذایی کشاورزی
-ایزو ۷۰۹۸مربوط به برگیری (اقتباص‌ها) رومن بهچینی- کامپیوتر
-ایزو ۷۳۷۲مربوط به مبادلات تجاری داده‌ها

:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
-ایزو ۱مربوط به استاندارد ابزار دقیق هندسی و گرمایشی (شامل وسائل کنترل کننده و حفظ دما)
-ایزو ۳مربوط به رجحان عددی و کاراکتریک
-ایزو ۴مربوط به قوانین پژوهش ای در ثبت عنوانها (عنوانکتابهاونشریات) وانتشارات
-ایزو ۷مربوط به جوشکاری و قلاویز لوله‌ها در فشار و موانع عبور هوا
-ایزو ۹مربوط به اطلاعات و اسناد - ترجمه کاراکترهای Cyrillic (این کاراکترها به زبان‌هایروسیوبلغاریوابسته‌اند)به Roman , Slavic و Non-Slavic کاراکتر
-ایزو ۱۶مربوط بهصوت شناسی
-ایزو ۳۱مربوط به استاندارهای کمی و مقداری
-ایزو ۱-۶۸مربوط به استاندارهای متریکپیچوقلاویز
-ایزو ۲۱۶مربوط به اندازه‌های استاندارد کاغذ همانند کاغذهای نوع A۴
-ایزو ۲۲۶مربوط به استاندارهای بلندی صدا براساس منحنی Fletcher
-ایزو ۲۲۶:۲۰۰۳مربوط به استاندارهای بلندی صدا براساس همگنی شدت صدا
-ایزو ۱-۲۲۸مربوط به استاندارهای جوشکاری و مفصل بندی لوله‌ها بر اساس طراحی , تحمل فشار و ابعاد
-ایزو ۲۳۳:1984مربوط به اطلاعات و اسناد - ترجمه کاراکترهایعربیبه رومن(Roman)
-ایزو ۲_۲۳۳:1993مربوط به اطلاعات و اسناد - ترجمه کاراکترهای عربی به رومن
-ایزو ۲۵۹:1984مربوط به اطلاعات و اسناد - ترجمه کاراکترهایعبریبه رومن
-ایزو ۲-۲۵۹:1994مربوط به اطلاعات و اسناد - ترجمه کاراکترهای عبری به رومن
-ایزو ۲۶۲مربوط به استاندارهای اندازه‌ای و متریک پیچ و مهره
-ایزو ۵۰۰مربوط به استاندارهایتراکتورها
-ایزو ۶۳۹مربوط به کدهای دو یا سه حرفی زبان‌های جهان
-ایزو ۱-۶۳۹مربوط به کدهای دو یا سه حرفی زبان‌های جهان قسمت دوم
-ایزو ۲-۶۳۹مربوط به کدهای دو یا سه حرفی زبان‌های جهان قسمت سوم
-ایزو ۳-۶۳۹مربوط به کدهای دو یا سه حرفی زبان‌های جهان - برای پوشش همه جانبهٔ زبان‌های جهان
-ایزو ۶۴۶مربوط به جهانی سازی دادهای متغییر در ASCII با ۷بیت:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
 یک شرکت بزرگ قصد استخدام یک نفر را داشت. بدین منظور آزمونی برگزار کرد که یک پرسش داشت.پرسش این بود: شما در یک شب طوفانی در حال رانندگی هستید. از جلوی یک داستگاه اتوبوس می گذرید. سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند. یک پیر زن که در حال مرگ است. یک پزشک که قبلا جان شما را نجات داده است. یک خانم/ آقا که در رویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید.شما میتوانید تنها یکی از این سه نفر را سوار کنید.کدام را انتخاب خواهید کرد؟ دلیل خود را شرح دهید.
قاعدتا این آزمون نمی تواند نوعی تست شخصیت باشد زیرا هر پاسخی دلیل خودش را دارد.پیر زن در حال مرگ است٬شما باید ابتدا او را نجات دهید.هر چند او خیلی پیر است و به هر حال خواهد مرد.شما باید پزشک را سوار کنید٬زیرا قبلا جان شما را نجات داده است واین فرصتی است که می توانید جبران کنید.اما شاید هم بتوانید بعدا جبران کنید.شما باید شخص مورد علاقه تان را سوار کنید٬زیرا اگر این فرصت را از دست بدهید ممکن است هر گز قادر نباشید مثل او را پیدا کنید!

نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
روز بعد كه مدرسه تعطيل شد، دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا كرد و به آنها گفت: «بچه ها شما خيلی بامزه هستيد و من از اين كه می بينم شما اينقدر نشاط جوانی داريد خيلی خوشحالم. من هم كه به سن شما بودم همين كار را می كردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بكنيد. من روزی۱۰۰۰ تومن به هر كدام از شما می دهم كه بيائيد اينجا و همين كارها را بكنيد». بچه ها خوشحال شدند و به كارشان ادامه دادند. تا آن كه چند روز بعد، پيرمرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: ببينيد بچه ها متأسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگی من اشتباه شده و من نمی تونم روزی ۱۰۰ تومان بيشتر بهتون بدم. از نظر شما اشكالی نداره؟


:: موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۶
-فعالیت کار نیست،این مفهوم ساده اساس مهندسی صنایع است.

۲-مهندسین صنایع باید یکپارچگی کیفیت،هزینه،ترتیب کار،مهارتهای کارگران و ابزار،سیستم اطلاعاتی،بررسی مواد،گزارش وضعیت و اجزا متغیر فرآیند کار را بهتر از هر فرد دیگری درک کنند.

۳-کار مهندسان صنایع آن است که شرکت را به یک شرکت تبلیغاتی تبدیل کنند.

۴-تجاری بیاندیشید.

۵-کارشناسان را بشناسید.

۶-در هر کاری دخالت کنید!.

۷-به جزئیات توجه کنید.

۸-تکنیک های مذاکره را یاد بگیرید.

۹-با دیگران در ارتباط باش

۱۰-تئوری محدودیت TOC را کاملا درک کنید.

۱۱-شبیه سازی را بخوبی فرابگیرید.

۱۲-برای بازخوردها ارزش قائل شوید.


:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۲
معنی اصلی واژه کایزن : کایزن یعنی بهبود مستمر. بهبود مستمری که تمامی افراد یعنی مدیران ، کارکنان و کارگران را در بر میگیرد. فلسفه کایزن بر این اصل استوار است که شیوه زندگی انسان شامل زندگی شغلی ، زندگی اجتماعی، و زندگی خانوادگی باید پیوسته و مداوما بهبود یابد.

فرهنگ کایزن و تعامل آن در بین لایه ها و سازمانهای مختلف اجتماعی در ژاپن باعث شده است تا کارخانه به دانشگاه تبدیل شود و دانشگاه به کارخانه ، کارگر از مدیر بیاموزد و مدیر از ایده های کارگر بهره مند گردد، پژوهشگر لباس کار بپوشد و به جای نشستن در برج عاج به صحنه تولید بیاید و فعالان صحنه های تولید به فکر و تدبیر در باب بهبود کار خویش بپردازند و به پژوهش روی آورند. پیام استراتژی کایزن در این جمله خلاصه میشود که حتی یک روز را نباید بدون ایجاد نوعی بهبود در یکی از بخشهای سازمان یا شرکت سپری نمود. پس از جنگ جهانی دوم بیشتر شرکتهای ژاپنی ناچار بودند که فعالیت خود را از صفر شروع کنند. مدیران و کارگران ژاپنی هر روز به مقابله با مشکلات جدیدی می رفتند و هر روز نیز پیشرفتهای جدیدی عایدشان می شد. خلاصه اینکه ادامه فعالیت شرکتها به پیشرفت بی پایانشان بستگی داشت و بدینسان کایزن به روش زندگی ژاپنی ها تبدیل شد. برای اینکه شرایط آن زمان ژاپن را باور کنید مثالی می زنم. در اولین سالهای پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم آقای کاراتسو مشاور فنی ماتسوشیتا به عنوان مهندس جوان کنترل کیفیت در شرکت تلگرام و تلفن ژاپن بکار اشتغال داشت نقل کرده است که : در آن زمان هر وقت می خواستم به کسی تلفن کنم حتما شماره اشتباه می افتاد.


:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۲
بر طبق یکی از نگرشها مدیریت کیفیت یعنی نظارت بر فرآیند ساخت و تولید محصول برای ایجاد اطمینان از مطابقت محصول با آنچه مورد نظر طراح یا مشتری بوده است. این نظارت از مرحله دریافت و سفارش مواد اولیه تا خدمات پس از فروش را شامل می‌شود. بدین ترتیب طیف وسیعی از فعالیت ها را شامل می‌گردد: قابلیت دسترسی، راحتی حمل و نقل، مصرف کم انرژِی، سهولت آموزش و بکارگیری محصول و همچنین تعمیر و نگهداری و بازیافت را می توان از عوامل کیفیت برشمرد.

:: موضوعات مرتبط: مقالات و دانستنی های مهندسی صنایع
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۲


جوش زیر پودری یک فرایند جوش قوس الکتریکی است که در آن گرمای لازم برای جوشکاری توسط یک یا چند قوس بین یک فلز پوشش نشده، یک یا چند الکترود مصرفی و یک قطعه کار تامین می شود. در این روش نوک الکترود داخل پودری از مواد معدنی ویژه قرار می گیرد و قوس در زیر این پودر در امتداد مسیر جوشکاری تشکیل می شود. در این روش قوس قابل مشاهده نیست. درسیستم زیرپودری از سیم بدون روکش استفاده می شود، طوری که سیم به طور متوالی از قرقره مخصوص رهامی گردد و ضمن تشکیل قوس نقش واسطه اتصال را نیز بر عهده دارد.  قوس توسط لایه ای از فلاکس پودری قابل ذوب شدن که فلز جوش مذاب و فلز پایه نزدیک اتصال را پوشانده، و فلز جوش مذاب را از آلودگی های اتمسفر حفاظت می کند پوشیده می شود.:: موضوعات مرتبط: فنی و مهندسی
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۱
در هشتمین دوره ی مسابقات ملی روز بتن ، مرکز تحقیقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به کسب چند عنوان برتر شد. 
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، در این مسابقات که با حضور 63 تیم در قالب 19 تیم از دانشگاه های دولتی ، 22 تیم از دانشگاه های آزاد اسلامی و 22 تیم از شرکت های ساختمانی و با شرکت 496 نفر برگزار شد؛ در گرایش جذب آب و مقاومت الکتریکی که 25 تیم حضور داشتند ؛ تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به کسب مقام نخست شد. 
در این گرایش تیم های دانشگاه آزاد اسلامی کرج مقام دوم و دانشگاه آزاد اسلامی تهران مقام سوم را به دست آورد. 
در گرایش سخنرانی علمی دانشجویی که 16 تیم در آن شرکت کرده بودند پس از تیم دانشگاه آزاد اسلامی سنندج که مقام اول را به دست آورد تیم های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مقام های دوم و سوم را کسب کردند. 
در گرایش سازه محافظ تخم مرغ(EPD) با حضور 32 تیم ، تیم قزوین مقام سوم را از آن خود کرد. 
 اعضای تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین: 
گرایش جذب آب و مقاومت الکتریکی : مسعود عمرانی طالقانی ، محمد مهدی طالبی ، مرتضی صابر و کامران جلالی (سرگروه تیم) 
گرایش سخنرانی علمی دانشجویی : محمد حسین کریم نژاد ، شهرزاد کریم زاده و رامونا حیدری فر 
گرایش سازه محافظ تخم مرغ (EDP): کامران جلالی ، جواد وصالی جمشید، محمد مهدی طالبی و مسعود عمرانی (سر گروه) 
سرپرستی تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را در این مسابقات دکتر سید رزاقی رییس مرکز تحقیقات صنعت ساختمان این دانشگاه عهده دار بود. 
شایان ذکر است در این دوره از مسابقات نیز تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین(CCRC) همچون سال های گذشته به عنوان پر افخارترین تیم شرکت کننده شناخته شد.


:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه آزاد واحد قزوین
نویسنده : Ali Moshiri
تاریخ: ۸۹/۰۷/۲۰


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.